У Львові відбувся масовий майстер-клас з написання ікони на склі

30.07.2019, 14:33
Культура
У Львові відбувся масовий майстер-клас з написання ікони на склі - фото 1
У рамках проведення 30-го ювілейного Колоквіуму європейських парафій у Львові в приміщенні Львівської семінарії Святого Духа 29 липня відбувся майстер-клас зі створення традиційної ікони на склі. У ньому взяло участь приблизно 120 учасників як з-за кордону, так і з України.

Юрій ЗмієборецьЗі слів координатора майстер-класу, керівника проектів і програм іконописної школи «Радруж» УКУ Уляни Креховець, організатори окрім традиційних доповідей і дискусій, хотіли показати, що таке Україна через її культуру і мистецтво. «І гадаю, що це дуже вдалий вибір, адже не потрібно багато часу і зусиль, аби не тільки побачити результат, а й перейнятися тим нашим духовним скарбом. Сюжет довго не вибирали, зважаючи на нинішню ситуацію в Україні, війну, яку переживаємо, ми вибрали патрона нашого міста святого Юрія Змієборця. До нас дійшло дуже багато його зображень серед ікон на склі. Оскільки час обмежений, ми не знаємо можливостей учасників, то з волонтерами підготували шаблони, перенесли рисунок на скло. А кожен з учасників має наповнити цю ікону життям – додати колір», — розповіла вона.

Маргарет МаєрПеред тим, як приступити до власне малювання, учасники послухали розповідь організаторів та переглянули відео-презентацію про ікону на склі. Учасники незалежно від віку взялися до ретельної праці і невдовзі кожен з них створив свою (хоч усі отримали одинакові заготовки) неповторну ікону, адже кожен вклав у неї свою працю і натхнення.

І так само, незалежно від віку, тішилися отриманими результатами. Зокрема, Маргарет Маєр зазначила, що це новий, дуже гарний і незабутній для неї досвід, а наймолодша учасниця з Німеччини сказала, що їй було дуже цікаво і вона дуже рада, що тут опинилася. Старші учасники казали, що це стрибок у дитинство з його щирістю і бажанням пробувати нове.

«Ми дуже пишаємося, що долучені до такої праці, до такого заходу. Тільки собі уявіть – зараз у нас перебуває понад 100 європейців. І кожен з них повезе маленьку частинку України, її культури в свою домівку. Ця ікона стане нагодою для неодної розповіді про Україну, Львів, нашу Церкву та людей, яких вони тут зустріли», — зазначила Уляна Креховець.