У Львові відкрили мурал Митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому

30.07.2020, 13:27
Католики
У Львові відкрили мурал Митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому - фото 1
На одному з житлових будинків Сихова відкрили величезний мурал, присвячений Андрею Шептицькому. За задумом, зображення демонструє велич постаті митрополита.

Про це інформує Дивись.info.

Кількадесятметровий мурал присвячено 155-річчю від дня народження митрополита. Його розташовано на фасаді житлового будинку на проспекті Червоної Калини, 64. Над зображенням останні тижні працювало кілька львівських художників.

Мурал є продовженням серії з зображеннями знакових для Львова та України постатей, які тепер прикрашають різні будівлі у Львові. Це і Борис Возницький, і Василь Сліпак, а також збірний образ лікарів, що борються з пандемією.

На Сихові це вже другий мурал в рамках серії. «Локація вибрана невипадково, адже тут проходить дуже багато львів’ян, які зможуть щодня бачити митрополита. У цьому й була наша головна ідея — показати Андрея Шептицького в двох іпостасях: його велич та водночас близькість до людей», — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Нагадаємо, Митрополит Андрей Шептицький (Глава УГКЦ 1901-1944) народився 29 липня 1865 року в с. Прилбичі, що на Яворівщині. За час свого служіння значно розбудував Греко-Католицьку Церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму. Зазнавав утисків більшовиків. Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.