• Головна
  • Новини
  • У Львові відкривається виставка ікон при світлі кишенькових ліхтариків...

У Львові відкривається виставка ікон при світлі кишенькових ліхтариків

18.02.2011, 20:48
У Львові відкривається виставка ікон при світлі кишенькових ліхтариків - фото 1
Виставка «Світло в пітьмі», на якій презентуватимуться витвори іконописної майстерні «Небо на землі» з Миколаєва, яку очолює священик Сергій Павелко, триватиме у львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» з 20 лютого до 3 квітня.

Світло_в_пітьмі.jpgexklusiv.gifВиставка «Світло в пітьмі», на якій презентуватимуться витвори іконописної майстерні «Небо на землі» з Миколаєва, яку очолює священик Сергій Павелко, триватиме у львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «ICONART» з 20 лютого до 3 квітня.

Прагнучи привернути увагу глядача до сучасної ікони, миколаївські іконописці вдалися до нетрадиційного оформлення експозиційної зали. Замість звичного яскравого освітлення на відвідувачів чекає напівтемне приміщення й кишенькові ліхтарики, якими вони освітлюватимуть представлені на виставці твори. Присмерк тут символізуватиме наш земний світ. Людина повинна розгледіти в ньому те, що поєднує її зі світлом, побачити у промені світла небесний Образ.

«У цій виставці для галереї «ICONART» було важливим не лише представити іконописців з відносно далекого й маловідомого Миколаєва. На відміну від Львова чи Києва, іконописання там поки що залишається доволі молодою ділянкою мистецтва. Особливо цікаво було побачити, що миколаївські іконописці не обмежуються лише традиційним каноном, а пробують його зрозуміти по-новому. Дуже важливо, що канон в іконописі для них не є межею, а радше основою, з котрої виростає новий духовний та мистецький досвід. Для представлення ікон в галереї майстрами було запропоноване несподіване рішення. Ікони презентуються не в звичному виставковому чи храмовому просторі (при лампах, свічках), але немовби постають з темряви. Тому вже не галерея чи художник вирішуватимуть на що саме звертати увагу, цей вибір робитиме сам глядач, це його справа – висвітлити ту чи іншу ікону, вгледітись, побачити в ній ту чи іншу деталь. Кишеньковий ліхтарик, на відміну від свічки чи прожектора, дуже вдало підкреслює ідею пошуку, котра завжди супроводжує нас у сприйнятті сакрального мистецтва», – зазначає куратор галереї Маркіян Філевич.

До експозиції увійшли цікаві авторські твори, а також інтерпретації найкращих зразків давнього іконописного мистецтва. Впродовж дня відкриття, четверо спеціалістів з ділянки сакрального мистецтва розповідатимуть про виставлені твори – кожен по своєму, наголошуючи ті, чи інші особливості виставки. Індивідуальні погляди на експоновані твори можна буде почути 20 лютого о 1400, 1500, 1600 та 1700 год. Імена модераторів виставки та час їхніх виступів можна довідатись з веб-сайту галереї, або через мережу Facebook.