У Львові відзначать 10-ліття проголошення Василія Величковського покровителем в’язнів
Про це повідомляє Духовна велич Львова.
Молитву з цієї нагоди звершить Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.
Як відомо з біографії блаженного, після арешту в 1945 році, коли він відмовився перейти на православ’я, єромонаха Василія звинуватили у «активній антирадянській пропаганді» та засудили до розстрілу. Очікуючи кари, він провів у камері смертників три місяці, даючи в’язням духовні науки та сповідаючи їх.
Пізніше вирок смерті було замінено ув’язненням, і блаженний провів 10 років у таборах Воркути, а також у Володимирській тюрмі. Тут не припиняв свого духовного служіння в’язням, служачи підпільні Літургії, сповідаючи, поширюючи між засудженими саморобні вервиці та хрестики. Після звільнення повернувся до Львова, де вів активну священничу підпільну діяльність аж до повторного арешту в 1969 році. Ще три роки ув’язнення провів у тюрмі міста Комунарська на Донбасі (нині — Алчевськ).
Синод УГКЦ визнав приклад душпастирства священномученика Василія над в’язнями знаковим для сучасного пенітенціарного служіння для всіх категорій в’язнів. «Він служив не тільки для вірних УГКЦ, а й для всіх дітей Божих», – йдеться у Декреті Блаженнішого Святослава, яким він проголосив священномученика Василія покровителем в’язничного капеланства..
«Блаженний спрямував свою проповідь до всіх людей, які в умовах постійного страху, терору й очікування смерті були спраглі Євангелія». Тож у 2014 році священномученика було проголошено покровителем пенітенціарного капеланства УГКЦ.
Цю подію відзначать молитвою з Митрополитом Львівським та семінаристами Центру пенітенціарного служіння Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ в домі, де блаженний провів близько 13 років свого побуту у Львові. До спільної молитви запрошують всіх охочих, адже вона дасть нагоду відвідати святиню УГКЦ – підпільну єпископську катедру.
Відбудеться молитва у п’ятницю, 14 червня, о 17:00, у квартирі-музеї за адресою: м. Львів, пл. Соборна, 11/3.
Відвідати квартиру-музей блаженного священномученика Василія можна з вівторка по суботу з 10:00 до 16:00. У неділю – з 13:00 до 16:00. Відвідувачі завжди мають можливість дізнатися про життєвий шлях владики Василія, побачити його особисті речі та автентичний інтер’єр його квартири, що була осередком молитви і духовного життя підпільної Церкви.