У Львові відзначать ювілей блаженного Миколая Чарнецького духовно-мистецькою програмою

09 квітня, 16:00
Анонс
У Львові відзначать ювілей блаженного Миколая Чарнецького духовно-мистецькою програмою - фото 1
У Львівській національній філармонії 17 квітня відбудеться духовно-мистецька програма «Вінець нетлінний блаженному Миколаю», присвячена блаж. Миколаю Чарнецькому у 140-річницю від дня його народження та 65ту від упокоєння. Початок о 16:00 год.

Як повідомили РІСУ у Львівській провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, до якого свого часу належав владика Чарнецький, музична програма укладена символічно.

«Перший твір, який відкриє духовне дійство – це стихира новомученикам «Вінець нетлінний», для хору, органу та оркестру, присвячений новомученикам УГКЦ, у якій, в тому числі, прославляється духовний шлях мучеництва блаженного Миколая Чарнецького, — розповідають організатори заходу.

Наступний духовний музичний твір - ораторія Олександра Козаренка «Страсті Господа нашого Ісусу Христа». 10 антифонів напіву Острозького для читця, солістів, хору, органу та оркестру, яка перехрещується зі страсним життям блаженного Миколая, а також – близькість його служіння як Апостольського візитатора Волині та Підляшшя з Острозькими напівами, що лягли в основу цього глибоко-духовного музичного твору».

Ці музичні твори від ідеї до втілення повстали у серії «Духовна музика України» Фундації «Андрей».

Працювали над підготовкою програми «Вінець нетлінний блаженному Миколаю» єромонах Володимир Борейко, протоігумен Львівської провінції ЗНІ, та Михайло Перун, директор Фундації «Андрей».

Виконають духовно-мистецьку програму «Вінець нетлінний блаженному Миколаю» заслужена академічна капела України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка «Трембіта», Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії. Програму відкриє владика Ігор, архиєпископ та митрополит Львівський УГКЦ, який також є редемптористом.

Нагадаємо, з огляду на цей подвійний ювілей уряд Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя проголосив 2024 рік — роком блаженного Миколая Чарнецького.

З цієї нагоди 31 березня у Львові у храмі святого Йосафата, де перебувають мощі блаж. Миколая Чарнецького, відбулося святкове Богослужіння, яке очолив владика Ігор Возьняк, а йому співслужили інші єпископи-редемптористи та провід Львівської провінції ЗНІ.