У Львові Володимир Зеленський відвідав Музей Митрополита Андрея Шептицького

18.09.2020, 11:41
Держава
У Львові Володимир Зеленський відвідав Музей Митрополита Андрея Шептицького - фото 1
Президент під час робочої поїздки на Львівщину відвідав Музей Митрополита Андрея Шептицького у Львові. ВІн оглянув експозицію музею.

Про це інформує офіційний сайт Президента.

Музей відкрили 29 серпня 2020 року в приміщенні колишніх келій костелу Святого Казимира.

Цікавою є історія самих келій. У часи австрійської влади монастир закрили указом цісаря. Потім у приміщенні був Шпиталь сестер милосердя, за часів СРСР тут відкрили жіночу колонію. Згодом приміщення передали школі міліції та Університету внутрішніх справ. Монастир має статус пам’ятки історії та перебуває під охороною ЮНЕСКО. Спочатку приміщення костелу було на балансі Львівської міської ради. Однак рішенням сесії та виконкому мерії Львова у 2011-2012 роках ці приміщення передали МВС.

Торік у жовтні міська рада запропонувала Львівському університету внутрішніх справ віддати приміщення храму Блаженного Климентія Шептицького. На початку липня цього року ініціативна група звернулася з проханням передати приміщення для облаштування музею.

Нагадаємо, Митрополит Андрей Шептицький (Глава УГКЦ 1901-1944) народився 29 липня 1865 року в с. Прилбичі, що на Яворівщині. За час свого служіння значно розбудував Греко-Католицьку Церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму. Зазнавав утисків більшовиків. Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.