У Маріуполі росіяни викрали баптистського пастора Леоніда Пономарьова та його дружину

У Маріуполі росіяни викрали баптистського пастора Леоніда Пономарьова та його дружину - фото 1
Озброєні люди у військовій формі та в масках викрали баптистського пастора Леоніда Пономарьова та його дружину Тетяну з їхнього дому в окупованому Росією Маріуполі.

Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на дослідницьку організацію свободи віросповідання Forum 18.

Подружжя викрали 21 вересня. Родичі, члени церкви та інші лідери Ради баптистських церков стали шукати пару. Делегація пасторів поїхала в кілька міст, щоб поспілкуватися з владою, але не отримала жодної корисної інформації.

За даними Forum 18, сусіди сказали, що вони “виразно чули стогін та крики”, коли військові в масках і без розпізнавальних знаків забирали Пономарьових з дому. За повідомленнями, спочатку їх привезли до відділення міліції та пообіцяли звільнити після референдуму про приєднання так званої Донецької народної республіки до Росії. Однак цього не сталося.

Раніше у вересні військовослужбовці відвідали церкву пастора Пономарьова, яка перебуває у приватному володінні й не отримала офіційного визнання з боку влади. За даними правозахисної південнокорейської організації Voice of The Martyrs, яка підтримує зв’язок із церквою, солдати попросили відкрити приміщення храму для проведення референдуму про анексію, але члени церкви відмовилися. У відповідь на це підтримувана Росією влада опечатала будівлю.

Наступної неділі церква зібралася знову. Військові прибули під час богослужіння, обшукали будівлю щодо наявності “екстремістських” матеріалів і затримали пастора. Пізніше його відпустили.

Ввечері 21 вересня Леоніда та Тетяну викрали.

Як повідомляє Form 18, 1 жовтня діти Пономарьових виступили із заявою, в якій подякували членам церкви за молитви за їхніх батьків. “Вже 10 днів ми нічого про них не знаємо”, – написали вони. “Група членів церкви з Маріуполя та Ростова [у Росії] обійшла всі відомства та установи, не тільки в Маріуполі, а й в обласному центрі [Донецьку], і ніде нам нічого не сказали про наших батьків”.