У Міжнародний день ромів омбудсман розповіла про сприяння розвитку їх етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності

08 квітня, 18:21
Держава
В Україні, за різними оцінками, проживає від 150 до 400 тисяч ромів.

Про це 8 квітня з нагоди 50-ї річниці святкування Міжнародного дня ромів інформує Офіс омбудсмана у Телеграмі, передає Укрінформ.

“За різними оцінками, в Україні проживає від 150 до 400 тисяч ромів. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вітає ромську громаду із визначною подією – 50-ю річницею святкування Міжнародного дня ромів”, - йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що захист ромської національної меншини, сприяння реалізації їхніх прав на рівні з іншими громадянами України, їх соціальна, економічна та культурна інтеграція – один із важливих напрямків державної політики.

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова наголосила, що відповідно до статті 11 Конституції України, на державу покладено обов'язок сприяти розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів, і національних меншин України.

Зокрема, український омбудсман акцентувала на необхідності затвердження Кабінетом Міністрів України Стратегії запобігання всім формам дискримінації ромської національної меншини та включення в українське суспільство тих її представників, які опинились у складних життєвих обставинах, на період до 2030 року.

Денісова також висловила вдячність ромським громадським організаціям та активістам за їхній вагомий внесок в спільну діяльність, об'єднану єдиною метою, – захистом прав людини.