У Москві святкують 1100-річчя ісламу у Росії

16.01.2022, 12:51
Світові
У Москві святкують 1100-річчя ісламу у Росії - фото 1
У п'ятницю в Москві продовжилися урочисті заходи на честь початку святкування 1100-річчя ухвалення ісламу Волзькою Булгарією, що стартували двома днями раніше у Казані у присутності провідних мусульманських лідерів країни.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

Духовне управління мусульман РФ провело VII всеросійську щорічну конференцію "Читання ім. Шигабутдіна Марджані" на тему "Іслам Росії: осмислення багатовікового досвіду російських мусульман". Святкова програма завершилася урочистим прийомом та концертом у готелі "Метрополь".

"Ось уже 1100 років і навіть більше, як наші мечеті - я маю на увазі мечеті на землях сучасної Росії - залучають людей до доброго і застерігають їх від скоєння гріховного. Ми не займаємося в мечетях пропагандою тероризму і міжрелігійною ворожнечею, а навпаки застановлюємо наших слухачів щодо цих жахливих явищ під час кожної проповіді", - зазначив голова ДУМ РФ Равіль Гайнутдін.

1100-річний ювілей прийняття ісламу Волзької Булгарією за мусульманським календарем відзначався 1989 року з ініціативи верховного муфтія Талгата Таджуддіна і ознаменував собою початок ісламського відродження у Росії. Повторно відзначити його у 2022 році вже за григоріанським календарем запропонував голова Татарстану Рустам Мініханов. Ця пропозиція у 2020 році була підтримана президентом Росії, а головою оргкомітету ювілейних урочистостей було призначено віце-прем'єра Марата Хуснулліна.