У музеї волинської ікони - виставка подарованих пам'яток

18.05.2023, 16:24
Культура
У музеї волинської ікони - виставка подарованих пам'яток - фото 1
У Музеї волинської ікони - виставка подарованих пам'яток «Світ церковного мистецтва». Експозицію приурочили до професійного свята – міжнародного Дня музеїв.

Про це повідомляють Волинські новини.

Нові поповнення і музейних фондів, і прем’єрних експозицій – це результат активної експедиційно-пошукової роботи науковців та співпраці з релігійними громада Волині, – розповіла директорка іконозбірні Тетяна Єлісєєва. Вона зазначила, що упродовж десятиліть за сприяння священиків та парафіян у діючих та закритих храмах музейники віднайшли, реставрували і зберегли сотні сакральних пам’яток, які і склали основу колекції.

У музеї волинської ікони - виставка подарованих пам'яток - фото 114615

Така співпраця триває і досі. До презентованої експозиції увійшли церковні предмети 19-20 ст., які музеєві передав у дар настоятель церкви Святих Бориса і Гліба, що у селі Романів Луцького району, Денис Клюковський. Хоругви, плащаниці, ритуальне начиння, твори релігійного живопису та гаптування – загалом виставка презентує більше десятка пам’яток. Серед них музейники виділяють твори місцевого художника Володимира Щукіна, який у 20-30 роках минулого століття оформляв іконостаси та інтер’єри для багатьох православних церков Луцька та навколишніх сіл.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зауважив, що незважаючи на те, що основна колекція у зв’язку з війною законсервована, музей не припинив ні дослідницької, ні реставраційної, ні виставкової діяльності, рятуючи нововиявлені артефакти та репрезентуючи мистецтво сучасних іконописців. «На моє переконання, у нашому демократичному суспільстві занадто довго велися дискусії якою мовою розмовляти, які традиції розвивати, до якої церкви ходити. Саме тому сьогодні наші воїни проливають кров, захищаючись від загарбників. Більшість храмів-історичних пам’яток і досі в розпорядженні Церкви Московського Патріархату. І переважна кількість святинь, які там знаходилися, уже в чужій країні. Збереження національних, сакральних, історичних цінностей – це те, що зробить нашу державу великою і величною. І музейники відіграють у цьому процесі збереження визначальну роль», – зазначив Юрій Поліщук.

Він також привітав працівників музею із професійним святом від імені голови та депутатського корпусу Волиньради.