У МВС попередили хасидів, що святкування Рош га-Шани в Умані цьогоріч буде іншим, з обмеженнями

У МВС попередили хасидів, що святкування Рош га-Шани в Умані цьогоріч буде іншим, з обмеженнями - фото 1
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що питання скасування святкування єврейського нового року Рош га-Шана обговорювалося на найвищому дипломатичному рівні. Тому, якщо будуть бажаючі порушити домовленості і проводити масові паломництва, то МВС має достатньо сил та засобів, аби врегулювати нехтування суспільними інтересами.

Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України.

«Ми розуміємо всі ризики, які пов’язані із святкуванням єврейського нового року в Умані. За різними підрахунками, на паломництво в цей час приїздило близько 25 -50 тисяч осіб. На жаль, зараз ми не можемо собі цього дозволити. Тому, будуть введені технічні обмеження і святкування, яким воно було у формі останніх років, не буде», - заявив міністр.

Очільник МВС зазначив, що українські дипломати вже провели відповідні консультації з відповідними урядами країн, звідки їде найбільше паломників.

«Дипломати провели перемовини з країнами, з яких найбільше прибувало паломників.

Аваков нагадв, що цього року також довелося скасувати проведення хресних ходів православних Церков.

«Сподіваюсь, що віруючі нас зрозуміють. Ми знайдемо механізми врегулювання цього процесу для тих, хто не рахується з суспільним інтересом. Ми маємо для цього достатньо сил», - наголосив Арсен Аваков.

Раніше Арсен Аваков повідомив, що уряд підтримав рішення про обмеження на відвідування іноземцями Умані на період святкування Рош а-Шана в 2020 році.