У М’янмі від артобстрілу згоріли баптистські церкви та постраждав католицький собор

16.11.2021, 10:47
Світові
У М’янмі від артобстрілу згоріли баптистські церкви та постраждав католицький собор - фото 1
У М’янмі (раніше Бірма) постраждав від артилерійського обстрілу католицький собор і згоріли баптистські храми – це вже третій від лютого артналіт на храми в ході громадянської війни після приходу до влади військової хунти.

Про це пише християнська газета "Слово про слово"з посиланням на fides.

Декілька ракет і великокаліберних снарядів, випущених артилерією бірманської армії, потрапили в католицький собор Святого Серця в єпархії Пехон на півдні штату Шан (східна М’янма). Отець Хуліо Оо (Julio Oo), священик Пехонської єпархії, наголосив: «Наш церковний комплекс, як і інші будинки молитви, завжди служив безпечним притулком у страшних умовах загальної розрухи, розпачу та знедолення під час громадянського конфлікту. Сотні місцевих жителів ховаються у храмах, у тому числі в нашому соборному комплексі. Подібні акти безпричинного та нелюдського насильства щодо цивільних осіб та культових місць лише посилюють гнів і протест молоді проти армії, що чинить беззаконня. Ми стурбовані тим, що церкви дедалі частіше стають об’єктами нападів».

На думку християн, армія спеціально обирає святині та храми мішенями. Населення в єпархії Пехон налічує близько 340 тисяч жителів (причому багато хто належить до етнічних меншин племен Шан, Па-О, Інта, Кайан, Кайя та ін.). Католиків налічується 55 тисяч.

В останні дні армійські підрозділи М’янми зруйнували та спалили баптистський храм у селі Рал Ти муніципалітету Фалам у бірманському штаті Чин. Розчищаючи завали та попелище після нальоту, сільський баптистський пастор та миряни виявили вцілілу Біблію та збірку псалмів.

Армія також спалила 134 будинки в місті Тханг-Тланг того ж штату Чин, і підпалила ще дві християнські церкви – одну пресвітеріанську та одну баптистську, щоб помститися місцевим повстанцям.