У МЗС України прокоментували вироки кримським татарам в окупованому Криму

20.08.2021, 09:28
Держава
У МЗС України прокоментували вироки кримським татарам в окупованому Криму - фото 1
Метою затримання є бажання залякати. Таку думку висловила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Про це повідомляє Україна24.

“Це, на жаль, системна історія, ми розуміємо, що мета таких акцій одна і дуже проста: параліч, ввести людей в такі умови страху, щоб кожен розумів, що може бути наступним, щоб ніякої присутності опору не було. Це така зачистка”, – сказала Джапарова.

За її словами, всі п’ять затриманих – це активісти, “які відвідували судові засідання, допомагали родичам”.

“Один з них в ніч перед тим, як будинок його матері обшукали, повернувся з Ростова-на-Дону, де оголошували вирок іншим кримським татарам. Думаю, це акт помсти”, – пояснила дипломат.

"Політичні в'язні, які сьогодні перебувають або в окупованому Криму, або в Ростові-на-Дону, в інших частинах Росії, мають консульський захист і захист адвокатів, які фінансуються Україною", - сказала Джапарова.

У МЗС України прокоментували вироки кримським татарам в окупованому Криму - фото 77542

 

Нагадаємо, 17 серпня в Криму на світанку проходили масові обшуки в будинках кримських татар в Сімферопольському, Бахчисарайському районах Криму і в Балаклавському, Нахімовському районах Севастополя. Було затримано 5 осіб.

"Суд" відправив під варту всіх п'ятьох кримських татар. Їм обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 11 жовтня. У ФСБ заявляють, що заарештували нібито двох лідерів і трьох учасників організації "Хізб-ут-Тахрір", яка вважається в Росії терористичною.