У Національному заповіднику Києво-Печерська лавра розповіли, чому насправді потемніли хрести

17 березня, 09:34
Суспільство
У Національному заповіднику Києво-Печерська лавра розповіли, чому насправді потемніли хрести - фото 1
Це не "поганий знак", як стверджують в УПЦ МП, а закономірність, оскільки остання реставрація хрестів проводилася більше 40 років тому.

У Національному заповіднику Києво-Печерська Лавра у розмові з ТСН висловили свою позицію щодо "знакового" потемніння хрестів саме на цьому храмі.

"Хрести темні вже багато років, бо їх позолотили в 60-х роках. Остання реставрація відбувалася наприкінці 60-х – на початку 70-х років. Останні років 20 вони виглядають такими. Позолотити їх – це дуже дорога робота. Наприклад, років 10 тому позолотили хрест на великій Лаврській дзвіниці, тому він виглядає яскраво. Хрести на Трапезному храмі не обновлювали останнім часом. Минулого року ми їх вирівняли, бо вони трошки нахилилися", - розповів в коментарі для ТСН.ua заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника Києво-Печерська Лавра Костянтин Крайній.

До цього він додав, що треба враховувати те, що покриття на хрестах взаємодіяло з атмосферними опадами, зокрема з кислотними дощами. Крім цього, Костянтин Крайній зауважив, що має значення і те, під яким кутом дивитись на хрести та з якого боку в цей час розташоване сонце.