У Нікарагуа заарештовано єпископа і 14 священиків

04 січня, 08:46
Світові
У Нікарагуа заарештовано єпископа і 14 священиків - фото 1
Влада заборонила ставити на вулицях популярні і цій країні живі вертепи; відбулося також кілька арештів священнослужителів. До в’язниці потрапили єпископ, двоє семінаристів і 14 священиків, переважно — душпастирі столичної архидієцезії Матаґальпа.

Отця Густаво Сандіно заарештували в останній день старого року, одразу після того як він відслужив недільну Євхаристію. Одразу шістьох священиків затримали 29 грудня 2023 р. вночі, а наступного дня заарештували ще двох душпастирів столичної архидієцезії, повідомляє CREDO.

Захисники прав людини наголошують, що затримані тільки виконували своє душпастирське служіння, були серед своїх вірних, щоб проголошувати їм Євангеліє вільно і цілісно, а також нести необхідну матеріальну допомогу, — і саме за це вони потрапили до в’язниці.

Двоє з заарештованих священиків — хворі люди і потребують медичної опіки. У попередні дні поліція забрала п’ятьох інших священиків і двох семінаристів, а єпископ Сіуни Ісидоро дель Кармен Мора Ортеґа опинився під арештом після того, як молився за репресованого єпископа Роландо Альвареса.

Посилення антицерковних репресій засудив заступник Верховного комісара ООН з питань прав людини, підкреслюючи, що влада Нікарагуа порушує основоположні права, а, поглиблюючи страждання нікарагуанців, посилює втечу молоді з крахни та підриває майбуття демократичних інституцій у цій державі.

Представники опозиції нагадують, що минулий 2023 рік був особливо тяжким для Церкви в Нікарагуа. Зареєстровано аж 275 випадків репресій різного рівня, від закривання церковних благодійних організацій, шкіл, католицьких медіа і по заборони та обмеження душпастирського служіння і шерег арештів священників та єпископів.

Криза в Нікарагуа вибухнула у квітні 2018 року разом із масовими протестами проти режиму Ортеги, який скерував проти мирних маніфестантів збройні сили. Загинули сотні людей, тисячі біло поранено, багато потрапили до в’язниць, частина людей просто зникли або мусили втікати з країни. Церква стала по стороні стражденних та переслідуваних, на що режим відповів хвилею репресій, які надалі тривають.
Джерело: CREDO: https://credo.pro/2024/01/360383