У Німеччині обурені виступом таліба в мечеті Кельна

21 листопада, 09:33
Світові
Центральна мечеть Кельна  - фото 1
Центральна мечеть Кельна
Джерело фото: (Фото - Wikipeia)
В одній з кельнських мечетей виступив високопоставлений представник "Талібану". Німецький уряд не знав про його приїзд і назвав інцидент "абсолютно неприйнятним". Перед цим таліб взяв участь у конференції ВООЗ у Гаазі.

Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер (Nancy Faeser) різко розкритикувала виступ в одній з мечетей Кельна високопоставленого представника радикального ісламістського руху "Талібан", що захопив два роки тому владу в Афганістані. Про це пише DW.

"Ніхто не має права надавати радикальним ісламістам сцену в Німеччині", - заявила вона агентству dpa 18 листопада, назвавши виступ "абсолютно неприйнятним".

Фезер наголосила, що таліби відповідальні за масштабні порушення прав людини в Афганістані. "Ми надаємо в Німеччині захист від репресивного талібського режиму великій кількості біженців з Афганістану. Тому функціонерам "Талібану" абсолютно немає місця в Німеччині", - заявила вона.

У міністерстві внутрішніх справ Німеччини повідомили, що не мали інформації про запланований виступ таліба.

За словами Фезер, цей інцидент, який трапився 16 листопада, вже ретельно розслідують. Вона також очікує "повних і дуже швидких пояснень того, як міг бути можливий цей виступ" від турецько-ісламської спілки релігійних установ, у віданні якої перебуває кельнська мечеть.

У спілці дистанціювалися від виступу та заявили, що захід мав релігійний характер і був організований афганським культурним об'єднанням Afghanischer Kulturverein Köln Meschenich, яке порушило домовленості.

Раніше той самий представник Талібану взяв участь у конференції Всесвітньої організації охорони здоров'я, що відбулася 6-8 листопада в Гаазі. Влада Нідерландів з'ясовує обставини інциденту.