У Нью-Йорку продали найстарішу у світі Біблію на івриті за $38 млн

19 травня, 09:20
Світові
У Нью-Йорку продали найстарішу у світі Біблію на івриті за $38 млн - фото 1
Кодекс Сассуна IX століття було виставлено на торги на початку лютого цього року. Придбав його за 38 млн доларів Музей єврейського народу в Тель-Авіві.

Том, відомий як Кодекс Сассуна, містить усі 24 книги Біблії за вирахуванням приблизно восьми сторінок. Дослідники датують його кінцем IX або початком X століття, що робить книгу найдавнішою Біблією з нині відомих.

З 1989 року вона належала швейцарському фінансисту і колекціонеру Жакі Сафра.

Протягом кількох місяців ходили чутки про те, хто захоче — і зможе — придбати Біблію, вартість якої оцінювалася в 30−50 мільйонів доларів.

Днями аукціон Sotheby’s оголосив, що покупцем став Музей єврейського народу в Тель-Авіві. Купівлю було здійснено за рахунок пожертвування Альфреда Х. Мозеса, колишнього посла США в Румунії, і його сім'ї. Кодекс Сассуна буде передано в дар музею (раніше відомому як Музей єврейської діаспори) і стане частиною основної експозиції.

«Єврейська Біблія має величезний вплив на історію і становить основу західної цивілізації, — йдеться в заяві Мозеса. — Я радію, знаючи, що вона належить єврейському народу. Моя місія полягала в тому, щоб зрозуміти історичне значення Кодексу Сассуна і передати його в користування народу».