У Пакистані за богохульство ув'язнили 8-річну дитину

09.08.2021, 14:45
Світові
У Пакистані за богохульство ув'язнили 8-річну дитину - фото 1
8-річний хлопчик-індус сидів за ґратами в поліції на сході Пакистану. Він став наймолодшою ​​людиною в країні, яку коли-небудь звинувачували в богохульстві.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Сім'я хлопчика ховається. Багато представників індуїстської громади в районі Рахім Яр Хан покинули домівки після того, як натовп мусульман напав на індуїстський храм після звільнення хлопчика під заставу минулого тижня. У цей район кинули війська, щоб придушити заворушення. У суботу 20 осіб заарештували через напад на храм. Про це пише The Guardian.

Хлопчика звинувачують у тому, що минулого місяця він навмисне помочився на килим у бібліотеці медресе, де зберігалися релігійні книжки. За богохульство в країні можуть засудити до смертної кари.

"Хлопчик навіть не підозрює про такі проблеми, як-от богохульство. Він досі не розуміє, у чому його злочин і чому його тримали у в'язниці тиждень. Ми покинули магазини, домівки й утекли. Уся громада налякана, боїмося реакції. Не хочемо повертатися в цю область. Не бачимо, чи будуть дії проти винних чи для захисту меншин, які тут живуть", - сказав член сім'ї хлопчика.

Звинувачення в богохульстві, висунуті проти дитини, шокували експертів із прав людини. Вони вважають це безпрецедентним. Нікого настільки молодого ніколи не звинувачували в богохульстві в Пакистані.

У минулому закони про богохульство непропорційно часто застосовували проти релігійних меншин у Пакистані. Хоча в країні не страчували за це з моменту запровадження смертної кари 1986 року, підозрювані часто піддаються нападам, а іноді їх убиває натовп.

"Напад на храм і звинувачення в богохульстві хлопчика вразили мене. Понад 100 будинків індуїстської громади спорожніли через страх нападу", - сказав депутат і глава Пакистанського індуїстського ради Рамеш Кумар.

"Напади на індуїстські храми почастішали за останні кілька років, що свідчить про ріст екстремізму й фанатизму в країні. Недавні напади здаються новою хвилею переслідування індусів", - каже правозахисник Капіл Дев.

Прем'єр Пакистану Імран Хан засудив напад і наказав начальнику місцевої поліції покарати причетних, зокрема недбалих поліцейських. Пообіцяв, що уряд відновить храм.

У Нью-Делі МЗС Індії викликало пакистанського дипломата, щоб висловити протест проти нападу й зажадати безпеки для індуїстських сімей, які живуть у Пакистані, де більшість населення - мусульмани. У грудні торік натовп консервативних мусульман зніс віковий індуїстський храм у північно-західній провінції Хайбер-Пахтунхва.

Згідно зі звітом комісії США з міжнародних релігійних свобод за 2020 рік, у Пакистані найбільша у світі кількість інцидентів, пов'язаних із діяльністю натовпу, насильством із боку натовпу, і погрозами насильства з боку натовпу в результаті можливих блюзнірських дій.