У Парижі відбувся ХІІ Собор і відзначення 10-річчя єпархії Святого Володимира Великого УГКЦ

У Парижі відбувся ХІІ Собор і відзначення 10-річчя єпархії Святого Володимира Великого УГКЦ - фото 1
26-28 січня в Парижі відбувся XII Собор єпархії Святого Володимира Великого, на який зʼїхалося близько 100 делегатів і гостей не лише з пʼяти країн єпархії, а й зі сусідніх до неї.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Собор розпочався з Божественної Літургії. Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії, привітав гостей і делегатів.

«Ми хочемо зосередитися на тому, що в найближчому році буде для нас пріоритетним. Розглядатимемо його теми на двох рівнях: парафіяльному та єпархіяльному, щоби виробити стратегію на 2023 рік», - сказав Гліб Лончина.

Владика Ігор Ісіченко виступив на тему «Стратегічне планування в єпархії як розпізнання Божого промислу щодо неї».

Під час Соборових засідань йшлося про стратегічне планування на єпархіальному рівні, про виклики для УГКЦ в Європі сьогодні. Говорили про допомогу парафій біженцям та Україні за останній рік. Опісля відбулося три дискусії. Перша стосувалася війни Росії проти України та політики Ватикану щодо цієї агресії. Друга - допомоги біженцям: вдовам, сиротам, психічно й фізично зраненим особам. Відбулася також дискусія щодо того, як відповідати на кризи в церковному середовищі.

Завершив перший модуль Собору митрополит Борис Ґудзяк, який поділився із присутніми роздумами на тему «Стратегічне планування у надії, до якої кличе нас Господь попри всі наші виклики».

Учасники XII Собору єпархії Святого Володимира Великого обговорили стратегічне планування на 2023 рік на парафіяльному рівні, перспективи роботи комісій на 2023 рік. Після дискусій у групах відбулося представлення ідей та планів.

У Парижі відбувся ХІІ Собор і відзначення 10-річчя єпархії Святого Володимира Великого УГКЦ - фото 107839

Третій та завершальний день Собору відбувся у поєднанні з відзначенням 10-річчя єпархії Святого Володимира Великого в Парижі.

У привітальному листі Блаженніший Святослав від імені Синоду єпископів УГКЦ привітав усіх з нагоди 10-річчя піднесення Апостольського екзархату Франції до гідності єпархії, яке здійснив світлої пам’яті Папа Бенедикт XVI, назвавши її на честь святого Володимира Великого.

Ювілейне Богослужіння очолив перший єпарх єпархії Святого Володимира, митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, у співслужінні з монсеньйором Челестіно, екзархом Німеччини та Скандинавії владикою Богданом Дзюрахом, апостольським адміністратором Паризької єпархії владикою Глібом Лончиною, архиєпископом-емеритом владикою Ігорем Ісіченко, директором фундації «Справа Сходу» монсеньйором Паскалем Гольнішем, секретарем Конференції Єпископів Франції о. Хью де Воймоном та близько 35 священниками з країн єпархії та з-поза її меж.