У ПЦУ пояснили, що означає співслужіння українських та болгарських єрархів

У ПЦУ пояснили, що означає співслужіння українських та болгарських єрархів - фото 1
Нещодавнє співслужіння в храмі Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» в Стамбулі єрархів ПЦУ та Болгарської Православної Церкви (БПЦ) вказує на напрямок думки і позиції, які домінують у Болгарській Церкві.

Про це йдеться в коментарі речника ПЦУ, митрополита Білоцерківського Євстратія (Зорі), передає Релігійна правда.

За його словами, це безперечно історична подія, тому що вперше в новітній історії за одним престолом біля однієї чаші зібралися на єдину євхаристійну молитву представники Вселенського Патріархату, Болгарського Патріархату та Православної Церкви України.

Водночас ця подія викликала низку питань, зокрема, чи є це визнанням ПЦУ з боку БПЦ?

“Відповідь не може бути однослівною, тому що з одного боку – Болгарська Православна Церква утворила свою комісію для вивчення всіх аспектів, пов’язаних із Православною Церквою України. Ні негативного, ні позитивного рішення за цей час не було ухвалено, однак подія співслужіння вказує на напрямок думки і позиції, які домінують у Болгарській Православній Церкві”, – зазначив митрополит Євстратій.

За його словами, варто очікувати на наступні кроки у відносинах між ПЦУ та БПЦ після обрання Болгарського Патріарха.

“Як ми знаємо, Болгарська Церква зараз в очікуванні обрання нового Патріарха. За розкладом, який був оприлюднений, має це статися 30 червня на Церковно-Народному Помісному Соборі.

Є всі підстави очікувати, що після обрання нового Патріарха ми можемо побачити наступні логічні кроки щодо встановлення повноцінних відносин між Православними Церквами України та Болгарії”, – наголосив єрарх ПЦУ.

Нагадаємо, митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій і єпископ Бориспільський ПЦУ Авраамій співслужили з Патріархом Варфоломієм та єрархами Болгарської Православної Церкви в храмі Вселенського Патріархату на Фанарі.