У ПЦУ відцуралися веб-порталу "Е-Церква"

У ПЦУ відцуралися веб-порталу "Е-Церква" - фото 1
Інформаційно-просвітницький відділ Дніпропетровської єпархії ПЦУ офіційно повідомив, що ні єпархія, ні жодна релігійна громада і жоден священнослужитель не мають ніякого відношення до веб-порталу «Е-ЦЕРКВА», а також до його розробки та наповнення.

"Відзначимо, що благословення на провадження його діяльності, а особливо збору коштів чи добровільних пожертв за різні релігійні «послуги» (як вказано на самому сайті) – НЕ НАДАВАЛОСЬ. Наголошуємо, що наша єпархія не займається збором коштів в інтернеті, а тим більше наданням «релігійних послуг в режимі он-лайн»!", — йдеться у заяві єпархії.

Вони також звертають увагу, що зі змісту публікацій стає очевидним, що над сайтом працюють світські люди без належної богословської освіти.

"Адже самі публікації наповнені різними забобонами і народними віруваннями, що суперечать християнському віровченню. Зокрема, про «блукання душі покійника в дзеркалах» чи «допомоги в пошуку справжнього кохання» тощо. Загалом усі «послуги» та їх пояснення, що вказані на сайті, зосереджують увагу читача на «обряді», а не на Ісусі Христі, нашому Спасителю, і Церкві, як місці спасіння людських душ".

Тому в єпархії просять читачів і вірян не довіряти подібним порталам і не користуватись їх «послугами». Натомість закликають відвідувати офіційні джерела єпархії та Православної Церкви України, а також користуватись мобільним застосунком ПЦУ: «МОЯ ЦЕРКВА».

Натомість редакція телеграм-каналу "Монолог.здесь" провела власне розслідування і виявила причетність представника насамперед УПЦ МП до цього веб-проекту.

"Проєкт "Є-церква" запустився 28 липня цього року і нібито пропонує замовлення сакральних послуг онлайн. На перший погляд, ніби і непогана діджиталізація, але весь товарний асортимент сайту та його опис віддає просто махровим язичництвом, коли Вам пропонують різні набори найпростіших церковних товарів по надзвичайно завищеним цінам. Крім того, ставлення до треб, яке культивує сайт, явно не включає особистої молитви прохача", — йдеться у розслідувані.

Вони відразу зафіксували, що розробники сайту не розуміються у православній тематиці, а лише невдало копіюють певні обряди і описи послуг та ставлять надто високі розцінки.

У ПЦУ відцуралися веб-порталу

У редакції телеграм-каналу спочатку не вважали за потрібне аналізувати цей портал, але останнім часом він став активно рекламуватися у соцмережах, а медіа, асоційовані з МП, почали приписувати його ПЦУ, оскільки сайт підкреслює "виключну співпрацю" саме з нею.

Вже після короткого моніторингу та аналізу сайту редакція "Монолог.здесь" виявила причетність до нього осіб, що пов'язані з УПЦ МП на Дніпропетровщині, на сайті згадують назви двох храмів, які належать до УПЦ МП. Тут продаються іконки та інша продукція типового російського виробництва, а самі фото з рекламою цієї продукції зроблені у храмі УПЦ МП.

За результатами проміжного висновку, проект "Є-церква" розробили два молодих бізнесмени, які є фахівцями у сфері ІТ-маркетингу та таргетованої реклами, а їх партнером і постачальником товару є священнослужитель УПЦ МП.

Проте у вересні 2023 року, після зауважень читачів, що згадується ПЦУ, а реально задіяні представники УПЦ МП, розробники веб-порталу розмістили відео і фото зі священиком ПЦУ, зроблене в храмі, де він служить.

"Висновок цієї історії досить простий: двоє молодих амбітних хлопців, що розбираються в маркетингу, але абсолютно далекі від християнського богослів'я, вирішили створити новий стартап для релігійних послуг. Для цього вони спочатку активно співпрацювали тільки з ватним священиком УПЦ, а потім, під шквалом критики, почали шукати "колег" серед священиків ПЦУ і досягли певного успіху", — підсумували на телеграмі "Монолог.здесь" та очікують на реакцію в єпархіях щодо залученості їх представників до цього сумнівного проекту.