У першій п'ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду йде засуджений за сепаратизм священик УПЦ МП

У першій п'ятірці списку проросійської партії "Опозиційна платформа — За життя" (ОПЗЖ) в Закарпатську облраду йде засуджений за сепаратизм Димитрій Сидор.

У першій п'ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду йде засуджений за сепаратизм священик УПЦ МП - фото 57993

 

Про це Закарпаття онлайн повідомили власні джерела в обласній організації ОПЗЖ.

Увесь перелік необхідних докуменів два дні тому вже було передано до обласного штабу ОПЗЖ.

А вчора Д.Сидор з Міжнародного аеропорта "Львів" імені Данила Галицького вилетів до Польщі, звідки, за інформацією Закарпаття онлайн з вказаних джерел, мав намір відправитися на "консультації" до Москви.

Що суттєво, ще 4 жовтня 2012 року Священний Синод Російської Православної Церкви визначив порядок висунення (у виняткових випадках) священнослужителями своїх кандидатур на виборах, а також вказав на неприпустимість їх участі в діяльності політичних партій.

Синод ухвалив "нагадати архипастирям, пастирям, чернецтву і співробітникам загальноцерковних установ", що єрархи і священнослужителі не можуть висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн і будь-яких рівнів (загальнодержавні, регіональні , місцеві) ".

У виняткових випадках, коли, "з міркувань крайньої церковної необхідності", "потрібно протистояти розкольницьким або іноконфессіональним силам, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною Церквою", Священний Синод або Синод самокерованої Церкви може визначити осіб для участі у виборах до органів державної влади і дати на це благословення "в індивідуальному порядку»", наголошується в документі. При цьому, "прохання про благословення балотуватися повинно подаватися до початку передвиборчої кампанії; згоду на участь у виборах священнослужитель може дати тільки після отримання письмового благословення Патріарха та Священного Синоду або Синоду самокерованої Церкви."

У 2012 році Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок, винесений протоєрею Димитрію Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. Главу «Cойму підкарпатських русинів» притягнули до кримінальної відповідальності за меморандум, прийнятий на конгресі русинів 25 жовтня 2008 в Мукачеві. Текст меморандуму містив «Акт проголошення відновлення русинської державності».

У 2011 році священик Димитрій Сидор заявив про право русинів "зі зброєю в руках захищати свою свободу" від України.

А в червні 2014 року Сидор закликав Росію "активно освоювати Закарпаття".

А вже за півтора місяці місцеблюститель УПЦ МП Онуфрій відзначив Сидора другим хрестом.

Вручаючи Д. Сидору хреста, очільник мукачівської єпарїії Феодор (Мамасуєв) оголосив про те, що з моменту вручення другого хреста з прикрасами, сепаратист і протоєрей Дмитро Сидор повинен стояти другим після секретаря Мукачівської єпархії, при всіх Богослужіннях та інших урочистих церковних заходах.

А днями сам очільник Мукачівської єпархії Московського Патріархату в Україні отримав від Зеленського орден "За заслуги" за "значний особистий внесок у державне будівництво".