У Почаївській лаврі проведуть аудит

24 січня, 09:25
Суспільство
У Почаївській лаврі проведуть аудит - фото 1
Тернопільська обласна рада закликає Міністерство культури та інформаційної політики розірвати договір оренди на комплекс споруд Почаївської Свято-Успенської лаври, а також провести інвентаризацію майна лаври.

За інформацією Радіо Свобода, після Києво-Печерської лаври аудит проведуть у Почаївській лаврі.

Йдеться про Спасо-Преображенський храм, який у 2011 році УПЦ МП почала будувати поруч із архітектурним комплексом на Почаївській горі. За масштабами будували так, щоб ця церква переважала за розмірами давній Успенський храм. Сьогодні нова церква ‒ діюча, на ній встановлені 33 дзвони.

Архітектурний комплекс Почаївської лаври до 2052 року переданий у безоплатне користування УПЦ МП, згідно з рішенням у 2003 році уряду, очолюваного Віктором Януковичем. Тоді ж урядовою постановою було виключено зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври. Але у 2018 році Міністерство юстиції скасувало розпорядження №438 від 17 липня 2003 року.

Депутат Почаївської міської ради, а зараз мобілізований військовослужбовець ЗСУ Тарас Паляниця вважає, що договір оренди Почаївської лаври, який укладений до 2052 року, настільки нікчемний, що його може оскаржити навіть юрист-початківець. За словами депутата, підтримка УПЦ МП у Почаєві й на околицях залишається все ще тому, що активно працює російська пропаганда.

Нагадаємо, українці збирають підписи про розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ МП.

Станом на 23 січня петицію підписали 1099 осіб з 25000 необхідних.

Підписати петицію можна ТУТ.