У Почаївській лаврі відбувається з’їзд чернецтва УПЦ МП
Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.
Очолює зібрання Голова з’їзду – митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви; заступник Голови з’їзду – митрополит Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври; секретар з’їзду – митрополит Святогірський Арсеній, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври. У президії З’їзду присутній митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.
Перед початком заходу відбулася Літургія та молебень у Свято-Преображенському соборі Лаври.
Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор зачитав Вітальне слово Митрополита Онуфрія.
«Нехай Милосердний Господь, молитвами Пречистої Своєї Матері, в Лаврі Якої сьогодні ми зібралися, благословить усіх учасників цього монашеського форуму, умудрить і надихне до правильних висновків та рішень задля зміцнення кожного уділу чернечого життя та подальшого плідного звершення своєї спасительної місії на теренах України», — побажав очільник УПЦ МП.
Загалом у заході беруть участь 22 архієреї УПЦ та близько 300 намісників (ігуменів), настоятельок та представників монастирів і скитів.
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел виголосив доповідь на тему: «Роль і значення чернецтва в спасінні людської душі». Ігуменя Серафима (Шевчик), настоятельниця Архангело-Михайлівського жіночого монастиря (м. Одеса) виступила з промовою на тему: «Чернецтво – оплот канонічного Православ’я».
Як йдеться в офіційному повідомленні, єпископ Білогородський Сильвестр, Ректор КДАіС розповів про «Ситуацію у світовому Православ’ї внаслідок дій Патріарха Варфоломія в Україні та можливий внесок чернецтва УПЦ для її вирішення».
На з’їзді йдеться про монашество в сучасному світі» про гаджети в монастирі, про покликання до монашества, про сучасне чернецтво.
Завершиться робота З’їзду підбиттям підсумків, прийняттям пропозицій щодо проведення чергового з’їзду.
Згідно з даними Української Православної Церкви МП, на сьогодні діє 258 монастирів і 56 скитів нашої Церкви, у яких подвизається близько 5000 ченців і черниць.