Ректор УКУ став головним доповідачем різдвяної зустрічі мерів у Варшаві

Ректор УКУ став головним доповідачем різдвяної зустрічі мерів у Варшаві - фото 1
Ректор УКУ о. Богдан Прах став головним доповідачем різдвяної зустрічі, яку організувала Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia у Варшаві 16 січня. Це щорічна зустріч мерів польських міст, у яких свого часу побував святий Папа Іван Павло ІІ. Свою доповідь ректор присвятив вченню святого Папи Івана Павла ІІ у світлі війни в Україні.

Джерело: УКУ

Зустріч пройшла у Варшавському архиєпископському будинку за участі кардинала Казимира Нича (kard. Kazimierz Nycz) та Голови Єпископату Польщі архиєпископа Станіслава Гондецького.

Ректор УКУ о. Богдан Прах висловив сподівання, що життя кращих дочок і синів української землі не буде марним, а їхня жертовність принесе свободу українському народові.

У своїй доповіді отець Богдан зазначив: «Страх, який паралізує, вибухи ракет, запах смерті і сильна втома від поневірянь – це страждання, яке викликає людське співчуття. У глибині кожного окремого страждання, яке переживає людина, і водночас у корені страждань світу, неминуче постає питання: Чому? – писав Іван Павло ІІ в Апостольському листі про християнський зміст людського страждання Salvifici Doloris. Той, хто страждає потребує присутності. Йому потрібна любов, яка допоможе прийняти найважчу правду – про втрату близьких, втрату життєвих досягнень, втрату здоров’я. “Світ страждань постійно кличе до світу любові”, — писав святий Папа.

Ректор УКУ о. Богдан Прах, Варшава - фото 107001
Ректор УКУ о. Богдан Прах, Варшава

 

«Дивовижна хвиля “спільної мобілізації” співчутливих сердець, яку ми пережили в перші тижні страшної війни і переживаємо донині, є найбільшим даром любові, за який ми дякуємо всім, а особливо полякам. Кожному і всім разом. Миттєва реакція польського уряду на брутальну та неспровоковану агресію, однозначна, непохитна позиція, ініціатива та невтомна політична діяльність на міжнародній арені знищили і знищують дух безсилля багатьох урядів та інституцій, підтримуючи Україну, що бореться на дипломатичному, гуманітарному та особливо на військовому фронтах. Ми хочемо подякувати Церкві в Польщі, духовенству та церковним благодійним установам, які привозять гуманітарну допомогу. Дякуємо польським родинам, які широко відкрили двері своїх домівок і поділилися всім, що мають. У Польському Вифлеємі нас усі запрошували: чекали поранених і втомлених, даруючи свою любов і співчуття. Дякуємо вам за вашу жертву – як матеріальну, так і особисту, дякуємо за відданість тисячам сімей і волонтерів», – зазначив ректор УКУ.

Наприкінці о. Богдан Прах нагадав слова святого Івана Павла ІІ, який сказав, що «в тиші і в темряві ночі світло стає словом і посланням на землі», і додав: «Сподіваємось, що жертва життя і страшні страждання кращих синів і дочок української землі, яких ми втрачаємо щодня, не будуть марними. Що цього разу, після кількох століть боротьби і мільйонів жертв, завдяки спільним зусиллям усього демократичного світу, український народ та інші народи постросійської імперії нарешті стануть вільними націями та розвиватимуться у мирній та безпечній Європі».

Нагадаємо, що отець Богдан Прах очолював координаційний штаб у Львові, який організовував історичний візит Папи Івана Павла ІІ.