• Головна
  • Новини
  • У Полтаві вшанували пам’ять філософа-богослова Паїсія Величковського, спадщина якої належить трьом помісним Церквам...

У Полтаві вшанували пам’ять філософа-богослова Паїсія Величковського, спадщина якої належить трьом помісним Церквам

23.12.2010, 12:03
У Полтаві вшанували пам’ять філософа-богослова Паїсія Величковського, спадщина якої належить трьом помісним Церквам - фото 1
Вечір пам’яті святителя Паїсія Величковського відбувся у старовинному Полтавському Свято-Миколаївському храмі. Славиться храм і своєю активною громадою, яка постійно проводить заходи, спрямовані на популяризацію сакрального мистецтва.

exklusiv.gifVel.jpgВечір пам’яті святителя Паїсія Величковського відбувся у старовинному Полтавському Свято-Миколаївському храмі. Славиться храм і своєю активною громадою, яка постійно проводить заходи, спрямовані на популяризацію сакрального мистецтва.

«Для нас було дуже важливо згадати про нашого видатного земляка Паїсія Величковського, адже це був справжній лицар духу, засновник руського старчества. Спадок, залишений ним прийдешнім поколінням, ще належить гідним чином оцінити», – говорить настоятель храму отець Олександр Дедюхін.

За його словами, діяльність Паїсія на той час була справді революційною. «Він першим почав перекладати твори святих отців і зробив їх доступними для широкого загалу. Це абсолютно унікальна особистість, спадщина якої належить трьом помісним Церквам, але левова частка його творчості мало вивчена. Це величезне поле діяльності для вчених та дослідників», – говорить о. Олександр.

Як повідомляє Полтавський кореспондент РІСУ Світлана Фільчак, програма заходу була цікава, передусім тому, що були вперше представлені древні молдавські та румунські піснеспіви, які збирав та відновлював Паїсій. Це стало можливим завдяки співпраці із науковцями – ентузіастами, що цікавляться творчістю Величковського.

Для полтавців постать Паїсія – особливо дорога і близька, адже народився він у Полтаві 1722 року у знаній та шанованій родині. Його батько був настоятелем Успенського собору. Кілька попередніх поколінь теж були священиками, а прадід Святителя – видатний бароковий поет Іван Величковський. Життєпис Паїсія Величковського – це історія великого смирення та сили духу, а ще любові до ближніх. Він був насельником у монастирях, що знаходилися у всіх куточках Європи, але до кінця свого земного буття не забував про Батьківщину і всі свої праці підписував як «Родимец Полтавський». Вечір, що відбувся у Миколаївському храмі, став доброю нагодою для полтавців привернути увагу до постаті видатного земляка.