У Празі стартувала європейська зустріч молоді Тезе
У Празі з 29 грудня і впродовж наступних кілька днів проходить 37 Європейська Зустріч Молоді організована Єпископатом Чехії, Чеською Радою Церковв та Спільнотою Тезе. Участь у цій молитовній акції беруть понад 30 тисяч молодих людей з 65 країн.
Найбільше молоді прибуло до Праги з Польщі, України, Німеччини, Італії, Франції, Хорватії та Білорусі.
В історичному центрі Праги на обідню молитву у вівторок 30 та середу 31 грудня свої двері відкриє 17 церков. Про це повідомляє офіційний сайт Львівської Архидієцезії РКЦ в Україні.
Історична довідка
Тезе – міжконфесійна монаша спільнота, що виникла в 40 рр. ХХ ст. Її засновник брат Роже, був швейцарським протестантом, який переїхав до Франції. Щоб допомагати біженцям в поділеній війною країні, він купив покинутий будинок в невеликому селі Тезе на півдні Бургундії. Переховувати біженців, серед яких були також євреї і дбати про їхнє харчування, брату Роже допомагала його сестра Женев’єва. Згодом до них прилучилися також інші молоді люди. Після закінчення війни, ця невелика спільнота почала опікуватися дітьми-сиротами.
За задумом брата Роже, покликанням цієї спільноти є життя в убогості і простоті, базованих на Євангелії, єднання не тільки з найубогішими, але також людей, що належать до різних християнських конфесій. На Великдень 1949 р. перші брати, що були протестантами, складають вічні монаші обіти. Вони присягають безшлюбність, спільність майна і життя в простоті згідно Євангелії. В 1953 р. виходить статут спільноти.
Сьогодні спільнота Тезе налічує близько 100 братів, серед яких крім вірних різних протестантських Церков є багато католиків. Брати також належать до різних націй і тому є реальним свідченням єднання. Єднання проявляється і в розділенні життя з найубогішими, починаючи вже з 1952 р. брати проживають разом з убогими в різних країнах світу. В серпні 2005 р. брат Роже був убитий і його наступником став брат Алоїз.
Екуменічна монаша спільнота дуже швидко привернула увагу молоді і від початку 50 рр. сюди приїжджали молодіжні групи з усього світу. Щоб не замикатися лише на Франції, брати вирішили проводити подібні молодіжні зустрічі в різних містах поза межами країни. Починаючи з 90-х рр. в цих зустрічах беруть участь також українці та громадяни інших країн СНД.