У Раді з’явилася постанова щодо визнання ХАМАС терористичною організацією

20.05.2021, 14:43
Держава
У Раді з’явилася постанова щодо визнання ХАМАС терористичною організацією - фото 1
Народний депутат від фракції Слуга народу Ольга Василевська-Смаглюк зареєструвала постанову щодо визнання ХАМАС терористичною організацією. Наразі до проекту постанови приєдналися ще 15 депутатів.

Про це депутатка повідомила на своїй сторінці в Facebook, повідомляє НВ.

Вона нагадала, що ХАМАС — радикальна ісламська терористична організація, «метою якої є знищення Ізраїлю».

«За ці роки ХАМАС здійснив обстріли Ізраїлю тисячами ракет і сотні вибухів смертників, а також інші збройні напади, які вбили і поранили тисячі невинних людей», — написала вона.

Аргументуючи свою позицію, Василевська-Смаглюк додала, що на сьогодні на Близькому Сході поступово «стирається межа між тероризмом і політикою», що може призвести до сумних наслідків.

Вона також просить своїх колег підтримати її в цьому питанні.

ХАМАС визнаний терористичною організацією Ізраїлем, США, Японією, Новою Зеландією, Колумбією, Венесуелою, Парагваєм, Європейським Союзом, Австралією, Канадою, Великобританією, Йорданією.

Конфлікт між Ізраїлем і Палестиною на Близькому Сході в травні 2021 року перейшов до гарячої фази. Сотні взаємних ударів ознаменували важке загострення в регіоні з 2014 року.

До відновлення військових дій привів конфлікт, пов’язаний із суперечкою про права на володіння землею в районі Шейх-Джарра в Східному Єрусалимі.

Бойовики з угруповання ХАМАС, яке панує в секторі Газа, вимагали від Ізраїлю вивести війська з комплексу мечеті Аль-Акса, де 8 травня сотні палестинських протестуючих, обурювалися через загрозу виселення інших палестинців, отримали поранення під час зіткнень з силовиками.

10 травня, через кілька хвилин після закінчення терміну ультиматуму, ХАМАС почав наносити удари по ізраїльській території.

В наступні дві доби бойовики випустили понад 1000 ракет. Більшість з них перехопила протиракетна система Залізний купол.

На тлі обстрілів загострилося міжетнічне протистояння в Лод і Бат Ямі; агресивні групи арабів і євреїв намагалися влаштувати погроми. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив про введення режиму надзвичайного стану в місті Лод.

Ізраїль у відповідь почав знищення інфраструктури ХАМАС і ліквідацію керівників угруповання. З 12 по 15 травня в результаті авіаударів по сектору Газа були знесені три висотні будівлі, в яких, за твердженням Армії оборони Ізраїлю, розташовувалися офіси і вузли управління ХАМАС.

ЦАХАЛ також завдає ударів по будівлях, де, згідно з повідомленнями розвідки, живуть лідери ХАМАС.

У ніч на 14 травня Армія оборони Ізраїлю повідомила, що почала сухопутну операцію в секторі Газа, проте це виявилося неправдивим маневром; ЦАХАЛ завдав масованого удару по наземних цілях і підземних тунелях, які використовували терористи.

В угрупованні ХАМАС 14 травня заявили, що готові припинити обстріл території Ізраїлю, але не отримали відповіді на запит про перемир’я.