У Рівному оцифровують стародруки

16 лютого, 12:22
Культура
У Рівному оцифровують стародруки - фото 1
У Рівному фахівці вже тривалий час оцифровують стародруки. Кажуть, що робота клопітка та подекуди вимагає чимало часу.

Віктор Луц розповів про тонкощі оцифрування стародруків. Цією справою чоловік займається вже близько 40-а років. Нині він на базі Рівненського краєзнавчого музею переводить в електронний формат книгу 1734-го року. Каже: аби зробити це якісно, потрібно зважати на правильне розміщення, освітлення та стан самої книжки, інформує iTVmg.

У процесі оцифрування фотографують кожну сторінку стародруку та додатково обробляють, якщо вона пошкоджена. Подекуди на це доводиться витрачати від 1 дня до тижня часу. Віктор Луц каже: справа це не легка та енергозатратна. Суттєву роль у такій роботі відіграє техніка.

В Рівненському обласному краєзнавчому музеї стародруки оцифровують ще з 2009 року. В електронний формат переводять книги минулих століть, які потрапили до музею з різних куточків України. Фахівчиня Ольга Морозова розповідає: основна мета оцифрування книг - зберегти історичну спадщину.

У фонді краєзнавчого музею налічується близько 106 примірників, що були видані до 1800 року. Усі вони оцифровані та розміщені у вільному доступі в інтернеті.