У Рівному відбулася конференція з кризового душпастирства
Спікером конференції був Джордж Роудс — пастор, доктор філософії та кандидат психологічних наук із США, людина із багаторічним стажем консультування. Його навчальна програма включає діагностику ПТСР, консультування психологічних травм, вплив травми на різні вікові категорії з підходами до кожної з них та багато інших тем.
Зокрема, служитель окреслив три етапи кризового консультування: стабілізація стану пацієнта до відчуття безпеки, робота з травмою через розмову, шлях до зцілення. Метою консультації є визначення проблеми, обговорення з пацієнтом можливих рішень, вибір оптимального рішення і складання плану для досягнення бажаного результату.
«Наше найперше завдання як консультанта — дати людині надію, — підкреслив Джордж Роудс. — Нехай людина йде від вас, розуміючи, що вона може в будь-який час прийти знову. Тримайте двері відкритими!» Також він наголосив: попри те, що травматична подія назавжди закарбовується в пам’яті пацієнта, кінцеве завдання консультації — щоб лишилася тільки пам’ять без травми. Подібно до того, як лишається шрам після того, як рана загоїться. «Головне при консультуванні — говорити людині правду, вона повинна зустрічатися з реальністю, як би це не було важко» — додав він.
Окрім теоретичної частини конференція включала практичні заняття, під час яких учасники могли зробити перші кроки у застосуванні набутих знань. Усі, хто прослухав навчальний курс, отримали сертифікати.
Це вже другий подібний захід. Перший — пройшов у Івано-Франківській області під час Комітету УЦХВЄ. Тоді ж вирішили, що необхідно продовжувати таке навчання, щоб оснастити наших служителів відповідним інструментарієм. Олександр Озеруга запропонував запросити свого знайомого служителя Джорджа Роудса.
Наступний захід планується в Києві 3-6 жовтня. Його проводитимуть викладачі УБТ. Майбутня конференція передбачатиме більш індивідуальний підхід, щоб обрати і спорядити тих, які зможуть навчати інших.