У Рівному відбулася конференція з кризового душпастирства

У Рівному відбулася конференція з кризового душпастирства - фото 1
У церкві «Світанкова зоря» м. Рівне 9-10 вересня 2022 року відбулася конференція, присвячена питанням душеопікунства людей, які отримали психологічні травми. Захід відвідало близько 90 учасників із Київської, Харківської, Миколаївської, Хмельницької, Закарпатської, Волинської, Вінницької, Тернопільської, Полтавської, Донецької, Чернігівської, Івано-Франківської, Рівненської, Львівської, Чернівецької, Черкаської, Одеської, Дніпропетровської, Сумської областей. Більшість із них — лідери різних служінь.

Джерело: Voice.org.ua

Спікером конференції був Джордж Роудс — пастор, доктор філософії та кандидат психологічних наук із США, людина із багаторічним стажем консультування. Його навчальна програма включає діагностику ПТСР, консультування психологічних травм, вплив травми на різні вікові категорії з підходами до кожної з них та багато інших тем.

Зокрема, служитель окреслив три етапи кризового консультування: стабілізація стану пацієнта до відчуття безпеки, робота з травмою через розмову, шлях до зцілення. Метою консультації є визначення проблеми, обговорення з пацієнтом можливих рішень, вибір оптимального рішення і складання плану для досягнення бажаного результату.

У Рівному відбулася конференція з кризового душпастирства_1

«Наше найперше завдання як консультанта — дати людині надію, — підкреслив Джордж Роудс. — Нехай людина йде від вас, розуміючи, що вона може в будь-який час прийти знову. Тримайте двері відкритими!» Також він наголосив: попри те, що травматична подія назавжди закарбовується в пам’яті пацієнта, кінцеве завдання консультації — щоб лишилася тільки пам’ять без травми. Подібно до того, як лишається шрам після того, як рана загоїться. «Головне при консультуванні — говорити людині правду, вона повинна зустрічатися з реальністю, як би це не було важко» — додав він.

Окрім теоретичної частини конференція включала практичні заняття, під час яких учасники могли зробити перші кроки у застосуванні набутих знань. Усі, хто прослухав навчальний курс, отримали сертифікати.

Це вже другий подібний захід. Перший — пройшов у Івано-Франківській області під час Комітету УЦХВЄ. Тоді ж вирішили, що необхідно продовжувати таке навчання, щоб оснастити наших служителів відповідним інструментарієм. Олександр Озеруга запропонував запросити свого знайомого служителя Джорджа Роудса.

Наступний захід планується в Києві 3-6 жовтня. Його проводитимуть викладачі УБТ. Майбутня конференція передбачатиме більш індивідуальний підхід, щоб обрати і спорядити тих, які зможуть навчати інших.

У Рівному відбулася конференція з кризового душпастирства_2