У Росії та Криму відбудуться три суди у "справі Хізб ут-Тахрір"

11 жовтня, 10:12
Суспільство
У Росії та Криму відбудуться три суди у "справі Хізб ут-Тахрір" - фото 1
У Росії та тимчасово окупованому Криму 11 жовтня відбудуться три судові засідання у справах стосовно незаконно затриманих громадян України.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Укрінформ.

"У підконтрольному РФ так званому "Київському районному суді міста Сімферополя" в тимчасово окупованому Криму відбудеться судове засідання стосовно Фазіла Емірсуїнова, якому інкримінують адміністративне правопорушення, передбачене ст. 20.6.1 КоАП РФ "Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації чи загрозі її виникнення", - зазначила омбудсмен.

Крім того, за її словами, у Військовому апеляційному суді м. Власиха Московської області РФ відбудеться засідання у "справі Хізб ут-Тахрір" стосовно учасників так званої "красногвардійської групи". Очікується розгляд апеляційної скарги захисту на вирок Південного окружного військового суду.

Денісова додала, що у Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбудеться засідання у "справі Хізб ут-Тахрір" стосовно Тимура Ялкабова - тут очікується розгляд справи по суті.

"Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на чергові незаконні судилища, не зменшувати тиск на Російську Федерацію задля захисту прав громадян, які залишилися проживати на території тимчасово окупованого Криму, та звільнити усіх незаконно утримуваних країною-агресором громадян України", - заявила Денісова.Як повідомлялося, Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова затримали 14 лютого 2019 року в с. Октябрське Красногвардійського району. Вони заявили, що під час обшуків співробітники ФСБ підкинули їм заборонену релігійну літературу.

Їх обвинувачують у належності до забороненої в Росії організації "Хізб-ут Тахрір". 3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд РФ засудив Емірусеїнова до 17 років позбавлення волі, Абдулганієва - до 12, Абхаїрова - до 13.