У Росії засудили екс-священика УПЦ МП за поширення "неправди про армію"

01 вересня, 09:10
Православні
У Росії засудили екс-священика УПЦ МП за поширення "неправди про армію" - фото 1
Калінінський суд Санкт-Петербурга приговорив священика Івана Курмоярова до 3 років колонії загального режиму зі звинуваченням про поширення «фейків про армію».

Звинувачення запросило для Курмоярова 7 років позбавлення свободи.

Як повідомляє телеграм-канал Сота, священика звинуватили в публікації шестидесяти двох відео на ютуб-каналі «Віртуальний православний прихід», в яких він розглядав дії російських військових в Україні з точки зору християнства.

Як повідомляла РІСУ, до 2014 року єромонах Іван Курмояров був кліриком УПЦ МП, душпастирював на Вінничі, звеличував "русскій мір".

В Україні на нього було складено адміністративний протокол за частиною першою статті 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення: виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки. Щоправда покарання за порушення українського законодавства священослужитель не поніс - постановою Немирівського районного суду Вінницької області було закрито провадження у справі, оскільки строки притягнення до адміністративної відповідальності закінчилися.

Отець Іван активно вів блог та дописував у соцмережах, висловлюючи свою радикальну антиукраїнську позицію, розповідав про "другосортність" української літератури та мови, а також критикував УПЦ Київського Патріархату та керуючого Вінницькою єпархією УПЦ МП митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Свого часу він відмовився відспівувати загиблих на Сході кіборгів та називав події на соді Україні "громадянською війною".

У 2014 він виїхав до Новосибірська. Там став критикувати військовий храм ЗС Росії, який він назвав "язичеським капищем".

Влітку 2020-го після цього Патріарх Кирил заборонив Курмоярову служіння "до з’ясування всіх обставин негідної поведінки". Пояснювали це "невідповідністю звання клірика РПЦ".

Крім того, торік у грудні Курмояров написав заяву до Слідчого комітету Росії на Сергія Шойгу із проханням притягнути міністра оборони до відповідальності за образу почуттів вірян через ці фрески.

У лютому 2022-го священик опублікував відкритого листа із вимогою до Шойгу прибрати комуністичні символи з церкви. Своєю чергою, в Міноборони РФ відповіли, що не вважають зображення образливими.

У червні 2022 року його було заарештовано із звинуваченнями у "публічному поширені неправдивої інформації про збройні сили Російської Федерації".