У “розстрільних списках” окупантів були Порошенко і всі причетні до створення ПЦУ

02 травня, 18:05
Суспільство
У “розстрільних списках” окупантів були Порошенко і всі причетні до створення ПЦУ - фото 1
Окупанти, тікаючи з Київщини, залишили “розстрільні” списки людей з проукраїнською позицією. Зокрема, у них були причетні до створення Православної Церкви України, в тому числі і п’ятий президент Петро Порошенко.

Про це розповіла народна депутатка з фракції “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк в інтерв’ю виданню Цензор.НЕТ, передає Big Kyiv.

Співпрацюючи з колаборантами, окупанти складали списки людей, які мають проукраїнську позицію. Після того, як вони відійшли, було також знайдено документи на кшталт “записок бравих російських солдат”. Серед них було дуже багато доповідних записок з приводу Православної Церкви України. Як вона з’явилася, а також списки осіб, які її формували. До речі, там серед інших згадується і Порошенко“, – зазначила парламентарка.

За її словами, усіх, хто був причетним до створення Православної Церкви України, віднесено до “ворогів народу” для росіян. Окрім того, вони збирали дані на кожного священика, вказуючи у окремих списках, як ті налаштовані.

“Ось, скажімо, що пишуть про ПЦУ: “В 2018 году президентом Украины Порошенко вместе с Константинопольским Патриархом Варфоломеем была создана Православная Церковь на Украине во главе с Епифанием. Также неканоническое образование. Задача: способствовать переходу – подчеркнуто, неканонических религиозных приходов (тоже подчеркнуто) УПЦ КП и ПЦУ вместе с храмами (подчеркнуто) в состав канонической УПЦ…”. Далі пояснюється, як це робити документально. До речі, написано все це було від руки у зошиті в клітинку”, – зазначила Василевська-Смаглюк.