У РПЦ заявили, що до них просяться кілька десятків священиків Олександрійської Православної Церкви

05 жовтня, 10:58
Православні
У РПЦ заявили, що до них просяться кілька десятків священиків Олександрійської Православної Церкви - фото 1
Синод Російської Православної Церкви 23-24 вересня 2021 року прийняв рішення розглянути звернення кліриків Олександрійської Православної Церкви з проханням про прийняття їх під омофор Московського Патріархату. Таке рішення прокоментував в передачі «Церква і світ» на каналі Росія-24 голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон.

Його слова поширила Служба комунікації ВЗЦЗ.

«Коли Олександрійський Патріарх приєднався до Константинопольського Патріарха і визнав розкольницьку структуру на Україні Православною Церквою, згадав її лідера за богослужінням, це викликало внутрішній розкол в Олександрійській Церкві, що і слід було очікувати. Цілий ряд священиків, які не погодилися з цим поминанням і з визнанням розколу, звернулися до Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з проханням прийняти їх в Російську Православну Церкву».

За словами Іларіона, мова йде про декілька десятків священиків. У Російській Церкві сподівалися, що Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор II перегляне своє рішення, проте цього не сталося.

«У серпні цього року Патріарх Феодор поїхав на острів Імврос - місце, де народився Патріарх Варфоломій. Там вони разом робили богослужіння, в якому брав участь лідер українських розкольників Єпіфаній Думенко. З точки зору церковних канонів, якщо ієрарх послужить з розкольником, він сам впадає в розкол », - сказав голова ВЗЦЗ.

«Як довго вони будуть розглядатися, як буде структурно оформлене нашу присутність в Африці - це нам ще належить вирішити на найближчих засіданнях Священного Синоду», - резюмуввав Іларіон.