У РПЦ заявили, що Латвійська Церква замала для автокефального статусу

24.10.2022, 13:45
Світові
У РПЦ заявили, що Латвійська Церква замала для автокефального статусу - фото 1
У РПЦ заявили, що число парафіян Латвійської Православної Церкви Московського Патріархату відносно нечисленне, тому немає жодної церковної логіки в тому, щоб просити про автокефалію і вимоги влади Латвії не може бути достатньою підставою для такого кроку.

Таку думку в коментарі російським ЗМІ висловив член комісії РПЦ з розгляду питання про зміну статусу Віленсько-Литовської єпархії, професор Московської духовної академії протоєрей Владислав Ципін, зазначивши, що РПЦ навряд чи задовольнить відповідне прохання, якщо воно все ж таки надійде. Про це повідомляє ДФУ.

«Вони звернутися могли, але це не означає, що це звернення отримає задоволення. Я думаю, що ні. <…> У Латвії живуть православні, здебільшого росіяни, менша частина православних – латиші, тому жодної церковної логіки у тому, щоб відокремлюватися, у них немає. А тиск влади – це не може бути достатньою підставою», – сказав Ципін.

На думку Ципіна, якщо подібне звернення з’явиться, то це означатиме, що зроблено воно під тиском, оскільки таке прохання «не обґрунтоване церковно».

Він також вважає, що Латвійська православна церква МП має по можливості залишатись під управлінням Московського патріархату, ігноруючи злочинну діяльність РПЦ, який благословляє війну проти України.

Також Ципін розмірковує про «гоніння» над Латвійською Церквою у зв’язку з її можливим стоянням в єдності із РПЦ.

Раніше РІСУ повідомляла, що Собор Латвійської Православної Церкви Московського Патріархату звернувся до московського Патріарха Кіріла із проханням про автокефалію.