У Румунському Патріархаті незадоволені через передання ПЦУ каплиці в Чернівцях і просять владу втрутитися

Трьохсвятительська каплиця-усипальниця Буковинських митрополитів у Чернівцях  - фото 1
Трьохсвятительська каплиця-усипальниця Буковинських митрополитів у Чернівцях
Джерело фото: Facebook / Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ МП
Румунська Православна Церква висловила незадоволення через передання Православній Церкві України каплиці-усипальниці Буковинських митрополитів у Чернівцях. Раніше богослужіння румунською у храмі звершувала УПЦ Московського Патріархату.

Про це, як зазначає Громадське, повідомляє інформаційне агентство РумПЦ Basilica.

У Румунському Патріархаті з «жалем і сумом» відреагували на те, що в каплиці більше не можуть відправлятися богослужіння румунською мовою. Додають, що не будуть залишатися байдужими «до конфіскації румунського символу ідентичності» та «порушення релігійної свободи румунських православних християн».

Тому РумПЦ закликала владу Румунії втрутитися, щоб «румуни могли вільно молитися своєю мовою і приходити до румунської православної церкви, якщо вони того бажають».

Нагадаємо, раніше РумПЦ заявила про намір створити на території України свою структуру. У відповідь ПЦУ надіслала листи до Румунського та Вселенського Патріархів, обґрунтувавши свою позицію. Водночас УПЦ МП заявила, що сприйняла рішення зі «здивуванням та стурбованістю».

Ще у 2019 році ПЦУ утворила Православний румунський вікаріат для румуномовних парафій. В УПЦ МП раніше налічувалося близько сотні румуномовних православних парафій.

Наприкінці серпня 2024 року Чернівецька міська рада повідомила, що після майже року судових процесів каплицю-усипальницю Буковинських митрополитів забрали від УПЦ МП. Тепер у ній відправлятиме богослужіння ПЦУ.

Йдеться про каплицю святих Трьох святителів у Чернівцях, що розташована на міському кладовищі.

У крипті під каплицею покояться румунські єрархи Буковини. У 1990 році її передали парафії святителя Миколая УПЦ МП.

24 серпня Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ заявила, що керівництво кладовища опечатало каплицю, позбавивши румуномовну громаду можливості звершувати богослужіння у храмі, який вони реставрували та доглядали.