Румунська Православна Церква хоче створити канонічну структуру на території України

01 березня, 10:20
Православні
   - фото 1
Джерело фото: Basilica.ro
Священний Синод Румунської Православної Церкви на своєму засіданні 29 лютого 2024 року, яке відбулося під головуванням Патріарха Даниїла, прийняв рішення про заснування на території України своєї структури.

Як повідомляє офіційне видання РумПЦ, серед іншого Священний Синод прийняв рішення, що задля «благословення, заохочення та підтримки ініціатив румунських православних громад в Україні щодо відновлення спілкування з Матір’ю-Церквою, Румунським Патріархатом» юрисдикційно об’єднати їх в «релігійній структурі під назвою Румунська Православна Церква України».

Синод також підтвердив той факт, що "всі румунські православні священнослужителі та їхні пастви з Республіки Молдова, які повертаються до Бессарабської митрополії, є канонічними священнослужителями та блаженними вірянами, і будь-які дисциплінарні санкції, спрямовані проти них на підставі їхнього членства в Румунській Православній Церкві, розглядаються недійсним, згідно з рішенням Синоду № 8090 від 19 грудня 1992 року".

Крім того Синод прийняв рішення про заснування єпископатів для православних румунів у Великій Британії та Ірландії й Ісландії, а також ще ряд рішень щодо внутрішнього життя РумПЦ.

Нагадаємо, на території України діє близько сотні румуномовних православних парафій у складі УПЦ МП на території насамперед Чернівецької, а також Закарпатської та Одеської областей. У буковинських румуномовних парафіях МП віддавна дотримуються новоюліанського календаря.

Також Священний Синод ПЦУ на своєму засіданні 27 липня 2019 року заснував для румуномовних вірян, які проживають в Україні, окремий вікаріат – структуру у складі ПЦУ з правами самоуправління.