У Севастополі РПЦ зібралася будувати храм-пам'ятник російським окупантам

16 серпня, 14:46
Православні
У Севастополі РПЦ зібралася будувати храм-пам'ятник російським окупантам - фото 1
У серпні 2022 року «благодійний фонд» «Херсонесская купель» («Херсонеська купіль»), що діє у Севастополі, за участі благочинного Севастопольського округу т. зв. «Кримської митрополії РПЦ» протоєрея Сергія Халюти розпочав збір коштів на спорудження в окупованому місті храму-пам'ятника на спомин російських вояків, загиблих під час інтервенції РФ на територію України.

Про це повідомляє "Невільний Крим" з посиланням на Hersones.org.

Храм передбачається освятити в ім'я князя Димитрія Донського, визнаного в РПЦ «святим і благовірним».

Баню храму планується оформити у вигляді шолома зазначеного князя, на якому буде зображено голову Ісуса Христа у терновому вінку, з написом над нею: «Нет большей любви, неж положить душу свою за други своя» («Немає більшої любові, ніж покласти душу свою за друзів своїх»).

Президент «благодійного фонду» «Херсонесская купель» Ігор Берсенєв оприлюднив імена засновників організації та членів її піклувальної ради:

  • адмірал Володимир Валуєв — уродженець міста Хрустального Луганської області, командувач Балтійського флоту ВМФ РФ у 2001-2006 рр., президент Міжрегіональної спілки підводників ВМФ РФ, голова Калінінградського земляцтва та Спілки земляцтв приморських регіонів;
  • Олег Махонін — керівник фейкових ГО «Асоціація самооборони Севастополя» та «Севастополь без фашизму»;
  • Антон Сироткін і Анатолій Афромеєв — командири т. зв. «кримського козачого штурмового батальйону спеціального призначення «Таврида», які наразі беруть участь у війні РФ проти України у складі НЗФ на окупованих РФ південних територіях.

Також у складі «благодійного фонду» «Херсонесская купель» є члени «регіональної ГО «Севастопольська спілка ветеранів-десантників (учасників бойових дій)», «міжрегіональної ГО «ВЕЧЕ» та інших «громадських організацій», які активно підтримують військовослужбовців РФ, що беруть участь у збройній агресії проти України.

«Благодійний фонд» «Херсонесская купель», який оголосив своєю метою «збереження духовно-культурної спадщини», було засновано 15 березня 2021 року під час «установчих зборів» у конференц-залі Свято-Володимирського собору УПЦ МП в Херсонесі.

Зазначається, що «фонд» «веде благодійну діяльність у сферах культури, мистецтва, просвіти, духовного розвитку особистості, створює умови практичного здійснення програм збереження та відродження православної культури, православних традицій, культурної та історичної спадщини».