У Шаргороді проводять "рятівні" екскурсії до 432-річної синагоги

02 березня, 11:15
Культура
У Шаргороді проводять "рятівні" екскурсії до 432-річної синагоги - фото 1
У місті Шаргород Вінницької області проводять екскурсії до місцевої синагоги, яку збудували у 1589 році. Старовинний храм потребує масштабної реконструкції. Тому місцеві жителі намагаються врятувати приміщення. Аби привернути до нього увагу, запрошують гостей на оглядини.

Про це повідомляє Вінниця.info.

«Раніше у Шаргороді було багато юдеїв. По місту розміщувалось з десяток їх храмів. Але ця синагога, вона найбільша серед них. Цікаво те, що її звели через кілька років, як офіційно утворилося саме місто. А точніше, у 1585 році. За переказами, цю синагогу будував італійський архітектор Маранца. Він був на контракті у тодішнього очільника нашого населеного пункту», - розповідає Григорій Саулко, місцевий краєзнавець.

За останні десятиліття синагога стала занепадати.

«Є бажання провести там масштабну реконструкцію. Дати нове життя приміщенню, яка може стати туристичною родзинкою нашого міста. Тому і запрошуємо всіх бажаючих на екскурсії. Коштує одна, для групи з 20 осіб, тисяча гривень. А також беремо участь у грантах, шукаємо спонсора, який допоможе відновити синагогу», - продовжує Саулко.

У Шаргороді збереглося старовинне єврейське кладовище, з могилами двох цадиків. Туди ходять просити допомоги у різних життєвих ситуаціях.