У Сінгурах під Житомиром жителі села блокували місцеву церкву – вимагають переходу до ПЦУ

У Сінгурах під Житомиром жителі села блокували місцеву церкву – вимагають переходу до ПЦУ - фото 1
Увечері 28 листопада біля Хрестовоздвиженської церкви у Сінгурах зібралися близько сотні жителів села, які блокували церкву, вимагаючи переходу до Православної Церкви України. Про це повідомляє Суспільне.

До цього жителі села, які є прихожанами церкви, збиралися на круглий стіл, де обговорювали питання переходу з УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України.

"До цього круглого столу долучилися також представники УПЦ і ПЦУ із Житомира, – каже власкор Суспільного Ірина Остапчук. – У результаті згоди учасникам круглого столу дійти так і не вдалося, тому ті жителі Сінгурів, які хочуть, щоб церква перейшла до ПЦУ, пішли опломбовувати приміщення храму. Прихожани, які виступають за перехід до ПЦУ, кажуть, що хочуть, щоб церкву повернули громаді, бо вона будувалася за гроші жителів громади. Місцевий священик їх у церкву не впустив, оскільки, з його слів, у нього немає ключів. При цьому всередині церкви були прихожани УПЦ, які замкнулися зсередини і не виходили. Зі слів місцевих чиновників, церква не прийнята на баланс – вона нічия і наразі ще добудовується. З лютого 2019 ухвалили рішення про перехід церкви до ПЦУ, але це рішення не виконується. Церкву від людей закривають і не пускають їх всередину", – розповіла Ірина Остапчук.

На місці був секретар Новогуйвинської селищної ради Олександр Ловинюк, який сказав, що наразі потрібно розбиратися із документами. Також для охорони порядку до церкви прибула поліція.

Пізніше Ірина Остапчук повідомила, що прихожани УПЦ МП, які перебували всередині церкви, залишили його.

"За ними приїхав транспортний засіб – церковний бус. Жителі села, які хочуть переходу до ПЦУ, опломбували церкву і сказали, що будуть її стерегти та нікого сюди не пускатимуть", – каже Ірина Остапчук.

За її словами, представник поліції Микола Шмідт розповів Суспільному, що порушень громадського порядку на місці не було.