У соборі св. Софії у Стамбулі помер муедзин, який скликав мусульман на молитву

06.08.2020, 11:14
Світові
Муедзин Осман Аслан 2 серпня помер від серцевого нападу в мечеті Святої Софії, але про це стало відомо тільки 5 серпня.

Муедзин був волонтером, він із мінаретів закликав вірян до молитви, повідомляє виданя "Гордон" з посиланням на Оrthodox Times.

У соборі св. Софії у Стамбулі помер муедзин, який скликав мусульман на молитву - фото 56548

 

Мусульманські релігійні служби почали проводити в Соборі Святої Софії 24 липня. Це стало можливим після того, як 10 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ, яким перетворив Собор Святої Софії у Стамбулі на мечеть. Рішення ухвалили невдовзі після того, як Держрада Туреччини (вищий адміністративний суд країни) скасувала декрет Кемаля Ататюрка від 1934 року про перетворення собору на музей.

Рішення про перетворення Собору Святої Софії у Стамбулі з музею на мечеть може стати причиною його виключення зі списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

США і Європа засудили рішення Туреччини змінити статус Собору Святої Софії. Рішення турецької влади ухвалили, нехтуючи почуття вірян релігійних меншин, зазначили в комісії зі свободи релігії у світі.

Собор Святої Софії розташований в історичному центрі Стамбула, районі Султанахмет. 1453 року, після захоплення Константинополя османами, собор перетворили на мечеть. 1934 року він здобув статус музею. 1985 року Софійський собор увійшов до складу всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.