• Головна
  • Новини
  • У сьому річницю Дня свободи українці знову опинилися перед викликом і виходять на Майдан...

У сьому річницю Дня свободи українці знову опинилися перед викликом і виходять на Майдан

22.11.2011, 10:18
У сьому річницю Дня свободи українці знову опинилися перед викликом і виходять на Майдан - фото 1
22 листопада в Україні відзначають День Свободи, одну із найвизначніших подій в історії нашого народу. Тоді, у час Помаранчевої Революції, Церкви України були разом з народом, священики продемонстрували свою активну громадянську позицію.

День_свободи.jpg22 листопада в Україні відзначають День Свободи, одну із найвизначніших подій в історії нашого народу. Тоді, у час Помаранчевої Революції, Церкви України були разом з народом, священики продемонстрували свою активну громадянську позицію. Можливо, це стало ще одним чинником того, що Революція Свободи в Україні відбулася без кровопролиття.

Нагадаємо, Помаранчева революція — протести, мітинги, пікети, страйки та інші акти громадянської непокори в Україні, організовані і проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді — грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно з якими переміг його суперник — Віктор Янукович. Акція почалася 22 листопада 2004, як реакція на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів.

Свято встановлено в Україні "…з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність Українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей, та на підтримку ініціатив громадськості…" згідно з Указом Президента України "Про День Свободи" від 19 листопада 2005 р. № 1619/2005.

Сьогодні екс-президент України Віктор Ющенко у спеціальному зверненні до українців з нагоди Дня свободи наголосив, що у сьому річницю Дня Свободи українські громадяни опинились перед тими самими викликами, які стали причиною Майдану 2004 року. Звернення оприлюдниал прес-служба Партії "Наша Україна".

«Сім років тому українські громадяни вийшли на захист свого невід’ємного права бути вільними людьми, які самостійно обирають і змінюють владу», - наголосив В. Ющенко.

Колишній Президент підкреслив, що головним автором Помаранчевої революції був український народ, і День Свободи належить мільйонам звичайних людей, які мали особисту мужність виступити проти авторитаризму.

В.Ющенко висловив упевненість, що Помаранчева революція має універсальне значення для усіх українських громадян, незалежно від партійної приналежності і політичних поглядів.

«Помаранчева революція має значення світове, оскільки, як приклад масштабного громадянського подвигу, належить до виняткових подій людської історії», - наголосив він.

За словами В.Ющенкаважливість українського Дня Свободи не зменшується. «Сьогодні проти нас, українських громадян, повернулися ті самі виклики, які стали причиною Майдану 2004 року: авторитаризм влади, наступ на права громадян і підприємців, здирництво чиновників, цензурування засобів масової інформації, переслідування політичних опонентів і неприхована підготовка до фальшування виборів», - підкреслив він.

В.Ющенко звертається до кожного українського громадянина, незалежно від походження, віри чи політичних поглядів, відзначити спільну громадянську свободу і стати разом на захист спільних прав.

«Суть Дня Свободи полягає не у спогадах. Його суть – це цінності вільного життя, задля якого треба об’єднуватися сьогодні. Все залежить від мільйонів українських громадян. Немає жодної влади, яка б зуміла проігнорувати нашу спільну волю жити в демократичній державі», - вважає він.

За словами Ющенка, цінності Дня Свободи знову повинні об’єднати всю Українську державу.