У США відреагували на загострення між Ізраїлем і Палестиною

12 травня, 13:15
Світові
У США відреагували на загострення між Ізраїлем і Палестиною - фото 1
Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав Ізраїль і Палестину знизити градус напруги у регіоні. Він закликав відкласти рішення про переселення палестинських родин.

Блінкен засудив ракетний обстріл ХАМАСу і підтримав право Ізраїлю на відповідь. Втім, перестрілки, на його думку, потрібно негайно припинити, повідомляє 24 канал.

"Ескалацію між Ізраїлем і Палестиною варто припинити. Усім сторонам потрібна деескалація і зменшення напруги, варто вжити практичних заходів, щоб заспокоїти ситуацію", – сказав Блінкен.

Блінкен також вказав на необхідність відкласти рішення про виселення палестинських сімей у мікрорайоні Шейх-Джарри у Східному Єрусалимі. Це за його словами, стало безпосереднім стимулом для насильства.

Міністр закордонних справ Йорданії Айман Сафаді заявив, що Східний Єрусалим є "червоною лінією" для королівства, яке має мирний договір з Ізраїлем. Він заявив, що провокації проти народів Шейх-Джарри варто припинити і нагадав: Йорданія є зберігачем в мечеті Аль-Акса, відомій мусульманам як Аль-Харам аль-Шариф.

У середу, 12 травня, у небі над Ізраїлем збили безпілотник палестинської ісламістської організації ХАМАС. БПЛА палестинських бойовиків, запущений з сектора Газа, був перехоплений системою протиповітряної оборони Залізний купол.

Довідково. Комплекс Аль-Акса у Старому місті Єрусалима є одним із найбільш шанованих місць у мусульман, але водночас і святим місцем євреїв, відомим як Храмова гора. Місце часто стає ареною протистояння між двома релігійними групами.

Загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту почалося через суперечку щодо власності на землю в районі Шейх-Джарра і мечеті Аль-Акса, яка призвела до зіткнень з поліцією.

З 10 травня бойовики ХАМАС випустили з сектора Газа по Ізраїлю понад тисячу ракет. Внаслідок обстрілу загинули п’ятеро осіб, десятки отримали поранення.

У свою чергу ізраїльська авіація також завдала кілька ударів по об'єктах бойовиків. Крім того, ЦАХАЛ заявив про ліквідацію ключових фігур розвідки ХАМАС.

На тлі цього в ізраїльському Лоді спалахнули масові заворушення і зіткнення між євреями та арабами, через що у місті було оголошено режим надзвичайного стану.