У Стамбулі знайшли гробниці бронзової доби з незвичайними статуетками

18.05.2021, 10:30
Світові
У Стамбулі знайшли гробниці бронзової доби з незвичайними статуетками - фото 1
Гробниці курганного типу, що датуються 3000−3500 роками про н.е., були виявлені в ході розкопок, що проводяться стамбульськими археологічними музеями. Розкопки проходять в жвавому стамбульському районі Бешикташ, де буде побудована станція метро.

Про це інформує НВ.

У цьому районі вже побудований гігантський пірс і на нього поклали брезент, щоб захистити знахідки від погодних катаклізмів, які можуть перешкодити розкопкам.
Під час польових робіт були знайдені останки пізнього османського і піздньовізантійського періодів, а також руїни трамвайної лінії і депо, побудованих в 1910 році.

Під цим шаром також були виявлені невеликі знахідки елліністичного і римського періодів, які вважаються «дуже важливими» для лінії Босфору.

Однак знахідки, які найбільше схвилювали археологів, були виявлені при розкопках, проведених на глибині півтора метра над рівнем моря. У цьому шарі виявлено наявність могил курганного типу під кам’яними рядами. Це найдавніші гробниці курганного типу, знайдені в Туреччині.

«Найбільш ранні знайдені гробниці курганного типу датуються 3500 роком до нашої ери, тобто вони відносяться до епохи, яку ми називаємо першою бронзовою добою в загальновизнаній хронології. У цілому, було знайдено 82 поховання», — говорить археолог Мехмет Алі Полат.

За його словами, всі гробниці вже розкриті і задокументовані. Лише сім з них є прямими похованнями, тобто в них були похована тіла померлих людей. Решта 72 гробниці містять останки кремованих людей. Ці останки є дуже крихкими і археологи продовжують свою роботу з їх вивчення, використовуючи стоматологічні інструменти.

У самих гробницях дослідники виявили також кілька цікавих артефактів. Серед них виділяються дві теракотові фігурки, які не схожі ні на одну іншу терракотовую фігурку бронзової ди, відому місцевим археологам.

«На цих статуетках нанесені якісь символи, — додає Полат. — Ми провели невелике дослідження і встановили, що це символи рунічного алфавіту. Подібні символи простежуються в культурі Вінча в Румунії».