У Стрию звершили похорон Юрія Шевчука, батька Глави УГКЦ

20.05.2023, 20:01
Католики
У Стрию звершили похорон Юрія Шевчука, батька Глави УГКЦ - фото 1
У суботу, 20 травня, у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Божественну Літургію з Чином похорону свого батька Юрія Шевчука. Похоронили тата Предстоятеля УГКЦ на міському кладовищі у Стрию.

Із Главою Церкви співслужили: архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин, єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків, єпарх Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз, правлячий архиєрей єпархії Святого Йосафата в Пармі владика Богдан Данило, єпарх Кам’янець-Подільський владика Іван Кулик, екзарх Одеський владика Михайло Бубній, екзарх Харківський владика Василь Тучапець, екзарх Луцький владика Йосафат Говера, єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії владика Григорій Комар, єпископ-помічник Стрийської єпархії владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Андрій Хім’як.

На похорон чисельно прибули священики зі Стрия, Львова, Києва, Дрогобича, Одеси, Кропивницького й інших міст України.

У Стрию звершили похорон Юрія Шевчука, батька Глави УГКЦ_1

Проповідь виголосив владика Богдан Данило. Архиєрей поділився спогадом про останні місяці життя світлої пам’яті п. Юрія Шевчука в Америці.

«Приїхавши в серпні до Америки, у спекотний клімат, найперше пан Юрій хотів взяти участь у святкуваннях річниці незалежності України. У вишиванці разом із нами мандрував вулицями Парми. Не лише брав участь у походах. Перше про що попросив, коли мене побачив, — про Тайну Сповіді», — пригадав єпископ Парми.

Він наголосив, що п. Юрій був ниткою, яка єднала українців в Америці з Україною незалежно від того, коли вони приїхали до США, бо п. Юрій із ними ділився правдивим обличчям війни.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав виголосив слово, у якому передовсім подякував Господу Богові за дар добрих батьків: тата і мами, які були взірцевим християнським подружжям, а відтак віддав свого тата в обійми Небесного Отця.

Предстоятель УГКЦ засвідчив особливу віру свого тата у природну доброту людини, який, за його словами, завжди захищав і любив людей.

«Я пригадую обійми мого тата. Я знаю, що Божі обійми будуть для всіх нас набагато солодші. Тому сьогодні нашого тата хочу віддати в Отцівські обійми нашого Небесного Отця. Дорогий тату, ми кажемо тобі до зустрічі! До зустрічі в обіймах Батька! Вічна тобі пам’ять! Христос воскрес!» — сказав Блаженніший Святослав.

У похоронних богослужіннях взяло участь чимало вірних, а тисячі людей єдналися в молитві за допомогою трансляції наживо, яку проводило «Живе телебачення».

Нагадаємо, що перші похоронні богослужіння відбулися у США 9 грудня 2022 року. Чин похорону звершив архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк у співслужінні з єпископом єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Пармі владикою Богданом Данило та духовенством у м. Акроні (США).