• Головна
  • Проекти
  • У Сумах УПЦ (МП) провела богослужіння на площі незважаючи на те, що виконком не надав дозволу...

У Сумах УПЦ (МП) провела богослужіння на площі незважаючи на те, що виконком не надав дозволу

24.05.2015, 11:55
У Сумах УПЦ (МП) провела богослужіння на площі незважаючи на те, що виконком не надав дозволу - фото 1

У Сумах, у день перенесення мощів святителя Миколая Чудотворця, 22 травня, на площі Незалежності біля тимчасового хреста, встановленого на місці, де колись стояв Миколаївський храм, УПЦ (МП) провела богослужіння. Хоча напередодні виконавчий комітет Сумської міської ради так і не прийняв рішення про дозвіл на проведення цього заходу

exklusiv.gifУ Сумах, у день перенесення мощів святителя Миколая Чудотворця, 22 травня, на площі Незалежності біля тимчасового хреста, встановленого на місці, де колись стояв Миколаївський храм, Українська Православна Церква (Московський Патріархат) провела богослужіння. Хоча напередодні виконавчий комітет Сумської міської ради так і не прийняв рішення про дозвіл на проведення цього заходу, — повідомляє кореспондент РІСУ Ірина Стегній.

Першим проти публічного богослужіння висловився начальник Сумського міського відділу міліції Сергій Лук’яненко, який зауважив, що про плани провести подібний захід міліцію варто повідомляти раніше. До того ж на цей же час в центральній частині міста вже заплановані заходи до дня перепоховання Тараса Шевченка, а тому головний міліціонер прогнозує можливі провокації чи конфлікти між учасниками обох заходів. Тим більше, раніше вже були зафіксовані конфлікти біля храму під час проведення патріотичних заходів.

Після обговорення «за» проголосували лише двоє членів виконавчого комітету і дозвіл надано не було.

Незважаючи на це, богослужіння на площі Незалежності таки відбулося. Його очолив єпископ Сумський та Охтирський УПЦ (МП) Євлогій. Він разом зі священиками та прихожанами пройшлися урочистою ходою від храму на площу, де був встановлений спеціальний намет. Під час богослужіння вірні УПЦ (МП) молилися за мир в Україні та за упокій тих, хто загинув під час війни з Росією.

Обидва заходи в центрі міста пройшли спокійно і обійшлося без конфліктів та провокацій.

Фото з офіційного порталу Сумської єпархії

Суми