У Варшаві представники УГКЦ та РКЦ в Україні беруть участь у конференції з протидії сексуальним зловживанням у Церкві
У конференції, організованій Папською комісією захисту неповнолітніх у співпраці з Польською Єпископською Конференцією, беруть участь єпископи, священики, настоятелі чоловічих та жіночих чернечих згромаджень, психотерапевти та миряни, що є фахівцями у сфері захисту неповнолітніх. У ній беруть участь шестеро представників з України, по троє від Конференції Римо-Католицьких єпископів та Синоду єпископів УГКЦ.
«Ми зібралися тут, – підкреслив Президент Єпископської Конференції Польщі архиєпископ Станіслав Ґондецькі, – щоб зцілитися від байдужості, а ще більше, від недбання про справедливість». Він зазначив, що мова йде не тільки про сексуальне насильство, але й про зловживання владою та сумлінням. «Коли я говорив з постраждалими – додав він, – я часто чув історії, в яких сексуальному насильству передувала маніпуляція, спрямована на отримання необмеженої довіри, а отже, і влади над життям особи, яка є беззахисною супроти таких маніпуляцій».
Архиєпископ Ґондецькі розповів про кроки, які робить Церква в Польщі в сфері захисту дітей. У кожній дієцезії та чоловічому чернечому згромаджені є делегат, що має завдання приймати заяви від постраждалих та повідомляти про випадки зловживань.
Програма першого дня конференції завершилася двома свідченнями постраждалих від зловживань з боку духовенства.
Українську Греко-Католицьку Церкву на конференції представляє єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії владика Теодор Мартинюк. В інтерв’ю Радіо Ватикану він розповів про те, які кроки впровадила та впроваджує УГКЦ для того, щоби церковний простір був безпечним для дітей, молоді та уразливих дорослих.
Владика Теодор згадав про Синодальне послання, присвячене цій темі, що запрошує до співпраці в цій сфері всіх вірних і засвідчує готовність робити все можливе для запобігання випадкам насильства:
Тернопільсько-Зборівський єпископ-помічник окремо згадав про діяльність Центру гідності дитини, що діє при Українському католицькому університеті, пропонуючи конкретні програми відповідного спрямування.
Владика Теодор зазначає, що зусилля Церкви, спрямовані на захист уразливих осіб, охоплюють не лише духовних осіб, але й мирян, які працюють від імені Церкви, а також говорить про важливість надання постраждалим можливості бути почутими, поділяючи разом з ними їхні страждання.