У Варшаві відкрили виставку, присвячену реставрації фресок із Гарнізонного храму Львова

30.04.2023, 09:10
Культура
У Варшаві відкрили виставку, присвячену реставрації фресок із Гарнізонного храму Львова - фото 1
У Варшаві 27 квітня представлено виставку «І відкрилися небеса», присвячену реставрації фресок Франциска Екштайна (1740 р. ) Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла УГКЦ (в минулому костелу Єзуїтів). У заході взяли участь настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук, а також священик храму – о.Андрій Сіданич.

Про це пише інформаційний портал Капеланство.info.

Реставраційний процес фресок у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла – це найбільший міжнародний проект України, над яким одночасно працювали 20 українських та польських реставраторів під керівництвом доктора Павла Болінського. Проект тривав впродовж майже 9 років, з яких 2 роки – підготовка до реставрації та проведення досліджень, а 7 років – самі роботи.

У Варшаві відкрили виставку, присвячену реставрації фресок із Гарнізонного храму Львова_1

«Оздоблення Гарнізонного храму, а також фрески, які виконав Франциск Екштайн, є унікальними та важливими для нас, львів’ян, загалом українців, а також наших партнерів та сусідів у Польщі. Реставраційний проект був унікальним часом, впродовж якого наші реставратори і друзі з Польщі, наша команда з України, могли разом реалізовувати спільну працю і спільно рятувати культурну спадщину. Виставка, відкриття якої відбулось у Варшаві, є присвячена реставраційним роботам у Гарнізонному храмі, над якими працювали дві наші команди. Було надзвичайно важливо зробити виставку у Польщі, щоб наблизити всіх зацікавлених тут до нашого храму, адже не у всіх є змога приїхати і побачити його наживо. Куратором виставки був наш керівник – доктор Павел Болінський, а також організовував інститут «Полоніка». Відбулося гарне свято, яке підкреслило важливість цього проекту і порятунку нашої спільної спадщини. Окрім цього, це також був важливий дружній акт, адже можна було зустрітися з польськими колегами і разом потішитися результатами праці», – розповіла учасниця відкриття виставки, викладачка Львівської національної академії мистецтв, реставраторка Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Леся Гануляк.

У Варшаві відкрили виставку, присвячену реставрації фресок із Гарнізонного храму Львова_2
У Варшаві відкрили виставку, присвячену реставрації фресок із Гарнізонного храму Львова_3