У Ватикані через економічні труднощі урізали зарплати кардиналам

24.03.2021, 17:53
Світові
У Ватикані через економічні труднощі урізали зарплати кардиналам - фото 1
У Ватикані на десять відсотків зменшено зарплату кардиналам, на 8% – очільникам і секретарям дикастерій, на 3% – духовним особам.

Про це повідомляє Vatican News.

«Економічно стале майбутнє сьогодні, серед інших рішень, вимагає впроваджувати заходи, що стосуються також видатків на персонал», – зазначається у Апостольському листі motu proprio, про зменщення зарплат.
Для всіх підлеглих, окрім мирян, які мають 1-3 розряди, до 2023 року також призупинене нарахування надбавки за вислугу років. Зазначається, що ці скорочення не застосовуватимуться у виняткових випадках, пов’язаних з видатками на лікування.

Папа не має наміру нікого звільняти, але існує необхідність скорочення видатків, а тому він вирішив діяти «відповідно до критеріїв пропорційної та поступовості», із поправками, що стосуються, в першу чергу, духовних осіб і вищих посадовців.

У документі зазначається, що це рішення продиктоване дефіцитом, який останніми роками фіксується у економічному управлінні Святого Престолу, та, зокрема, ситуацією, що створилася в контексті кризи, викликаної пандемією, що «негативно вплинула на всі джерела надходжень Святого Престолу та Держави-Міста Ватикану».