У Ватикані починають встановлювати різдвяний вертеп

27.11.2020, 14:09
Католики
На площі св. Петра почалося будівництво різдвяного вертепу, який цього року готує місто Терамо з італійського регіону Абруццо. Зараз встановлюються бетонний постамент площею 125 кв. м і елементи каркасу із сталевих труб.

У Ватикані починають встановлювати різдвяний вертеп - фото 62418

 

Про це повідомляє Благовест-инфо.

Керамічні фігури для ясел висотою в натуральний зріст людини були створені учнями та викладачами художнього училища Кастеллі (зараз - Вища школа мистецтв) з 1965 по 1975 роки. За концепцією губернаторства граду Ватикан, композиція повинна показати Ісуса, Який приходить до свого народу, щоб врятувати і втішити його. Це важливе послання у складний час пандемії має стати особливим знаком надії і віри для всього світу.

На площу св. Петра доставлять тільки частину колекції, що складається всього з 54 експонатів майстрів кастелланскої кераміки, які вважаються культурним надбанням регіону Абруццо. Раніше ці керамічні ясла регулярно виставлялися перед церквою в м Кастеллі, також їх можна було побачити на Форумі Траяна в Римі, в Єрусалимі, Вифлеємі та Тель-Авіві.

Губернаторство повідомило, що висота різдвяної ялинки, яка в цьому році прибуде з області Кочев'я - з півдня Словенії, становить 28 метрів, а максимальний діаметр її стовбура - 70 сентиментів.

Інавгурація святкової композиції і запалювання вогнів на ялинці заплановані на 11 грудня, вона буде прикрашати ватиканську площу до 10 січня наступного року.

Звичай розміщувати ялинку на площі св. Петра був введений в 1982 році святим Іваном Павлом II. Ідея дуже швидко отримала широке визнання римлян і туристів. Також серед країн закріпилася традиція дарувати святкове дерево понтифіку і одночасно користуватися можливістю популяризації свого регіону.

Поки офіційно не оголошено, в якій саме формі буде проходити різдвяна Меса у Ватикані. Можливо, Папа Франциск буде здійснювати Євхаристію в базиліці св. Петра за участю невеликої групи віруючих.